Wiadomości

Pofałdowany asfalt na skrzyżowaniu. Będą poprawki na Sikorskiego

21 kwietnia 2022, 08:35
fot. Marcin Kluwak
Przebudowa ul. Sikorskiego kosztowała 55 mln zł i zakończyła się z rocznym poślizgiem. Chociaż prace przy inwestycji trwały dłużej, to nie zabrakło fuszerek i awarii. Tym razem do poprawki pójdzie skrzyżowanie koło katedry, gdzie jest pofałdowany asfalt. Wykonawca naprawi usterki w ramach gwarancji.

Remonty dróg w Gorzowie kojarzą się przede wszystkim z poślizgami. Inwestycje, które nie mają opóźnienia można policzyć niestety na palcach jednej ręki. Do tej pory największy poślizg miała przebudowa ul. Sikorskiego, którą zajmowała się firma Trakcja PRKiI S.A za kwotę 55 mln 747 tys. zł . W tym przypadku pierwotny termin to był sierpień 2019 roku, jednak prace faktycznie zakończyły się z rocznym poślizgiem, dopiero we wrześniu 2020 roku.

Chociaż od zakończenia prac przy ul. Sikorskiego minęły zaledwie dwa lata, to nie obyło się w tym czasie od usterek i innych fuszerek. Doszło m.in. do awarii ledowego podświetlenia torowiska o czym portal gorzowianin.com pisał w artykule „Awaria ledowego podświetlenia torowiska na deptaku”, a na chodniku w rejonie Wełnianego Rynku zaczęły się ruszać płytki chodnikowe.

Jednak to nie koniec problemów na Sikorskiego. Na środku skrzyżowania ul. Sikorskiego i Chrobrego, które zostało oddane do użytku w czerwcu 2019 roku, zaczęły się pojawiać w ostatnim czasie wybrzuszenia. Takich „bąbli” jest na całym skrzyżowaniu nawet kilkadziesiąt. Sygnał w tej sprawie otrzymaliśmy na początku kwietnia od czytelnika Marka. - Na asfalcie jest pełno bąbli jakby droga miała jakąś "opryszczkę", a to przecież nowa inwestycja za grube miliony. Jak skrzyżowanie zostanie w pełni otwarte, to wtedy asfalt chyba się zwinie - podkreśla pan Marek, mieszkaniec Gorzowa.

Zwróciliśmy się z pytaniami w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników o to, jak odniosą się do tego, jak wygląda asfalt na skrzyżowaniu koło katedry, a także czym spowodowany jest taki stan asfaltu na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego?

W końcu otrzymaliśmy odpowiedź z gorzowskiego magistratu, jednak jej treść jest lakoniczna. - Wykonawca został wezwany do naprawy tych usterek w ramach gwarancji. Potwierdził, że zajmie się ich usunięciem. Prace rozpoczną się po 20 kwietnia 2022 roku – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ulica Sikorskiego jest objęta 5-letnią gwarancją, czyli wykonawca odpowiada za naprawę usterek do września 2025


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości