Wiadomości

Gorzów: Na os. Europejskim powstanie kolejny sklep spożywczy

14 kwietnia 2022, 19:54
fot. archiwum
Nowy park handlowy Londyńska, który powstał na os. Europejskim w Gorzowie jest już gotowy. Teraz wykończenie poszczególnych lokali należy do poszczególnych najemców. Jednym z nich będzie supermarket Stokrotka.

Osiedle Europejskie to najmłodsze i najbardziej dynamicznie rozwijające się osiedle w Gorzowie, które wybierają przede wszystkim osoby młode oraz rodziny z dziećmi. Szacuje się, że obecnie mieszka tam około 6 tys. osób. Dlatego też dla mieszkańców Europejskiego ważne jest rozwijanie infrastruktury osiedla, tym bardziej że nowe bloki są budowane w ekspresowym tempie, a osiedle rozrasta się w stronę Gorzowskich Muraw i ul. Dobrej.

Mieszkańcy wskazują, że brakuje im nie tylko przedszkola i szkoły podstawowej czy też boiska sportowego dla dzieci, ale również większej ilości sklepów spożywczych. Obecnie na osiedlu Europejskim zakupy spożywcze można robić w Biedronce i Żabce, a od jesieni 2021 roku również w Dino. Ponadto na osiedlu, tuż obok McDonalda ma zostać wybudowane Netto – więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Netto 3.0 na Myśliborskiej z pozwoleniem na budowę”. Jednak w tym przypadku, budowa wciąż nie ruszyła.

Jednak to nie koniec nowości. W parku handlowym Londyńska, który został wybudowany przy ul. Londyńskiej zostanie otwarty kolejny sklep spożywczy. Będzie to supermarket Stokrotka.

- W przyszłym tygodniu, w piątek 22 kwietnia otwiera się sklep TEDi. Natomiast kolejnymi najemcami parku handlowego jest lokalna piekarnia i supermarket Stokrotka. Te lokale będą uruchomione jednak w terminie późniejszym. Termin zależny będzie w dużej mierze od najemców, po których stronie leży wykończenie lokali – komentuje Monika Golec, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Budnex.

Patrząc na stan zaawansowania prac w lokalu, gdzie będzie znajdował się supermarket, można przypuszczać, że Stokrotka zostanie otwarta jeszcze przed wakacjami 2022.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości