• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Będą kolejne stacje ładowania. Jedne ładowarki już są, ale nie działają

15 kwietnia 2022, 11:54
fot. archiwum WSzW
Na terenie Gorzowa ma zostać wybudowanych 13 stacji ładowania pojazdów elektrycznych przez firmę Power Dot. Ładowarki znajdą się na osiedlu Staszica, Górczyn, Europejskim czy na Zawarciu. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku zostało wybudowanych już 17 ładowarek, które do tej pory nie działają i blokują tylko miejsca parkingowe.

W piątek 15 kwietnia Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że w mieście zostanie wybudowanych 13 stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Miasto podpisało właśnie umowę z nowym inwestorem.

-  Firma Power Dot, która będzie inwestorem i operatorem stacji ładowania, to doświadczony partner. W Gorzowie wybuduje 13 stacji, zarówno szybkiego ładowania o mocy 60 kW, jak i półszybkiego o mocy 22 kW. Stacje staną w kluczowych pod względem komunikacyjnym częściach miasta - w Śródmieściu, na osiedlach: Górczyn, Staszica, Europejskim i na Zawarciu – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku firma Enea Operator wybudowała na terenie Gorzowa 17 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych m.in. na parkingu przy szpitalu na Dekerta, na parkingu WORD przy ul. Sybiraków, na parkingu przy cmentarzu przy ul. Żwirowej, przy ul. Szarych Szeregów, na Placu Jana Pawła II, przy ul. Niemcewicza czy Kazimierza Wielkiego. Jednak do tej pory, żadna z tych stacji ładowania nie została uruchomiona.

Wielokrotnie do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszali się w tej sprawie czytelnicy, którzy dopytywali się, dlaczego stacje nie zostały uruchomione i tylko blokują miejsca parkingowe. Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa.

- Miasto czeka, aż decyzja o wstrzymaniu inwestycji zostanie zmieniona. Toczą się rozmowy w tej sprawie. Liczymy, że te stacje również powstaną i będą służyły mieszkańcom. To jeszcze bardziej poprawi dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Gorzowie - komentuje Ciepiela.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości