Wiadomości

Kolejne mieszkania komunalne w Gorzowie zostały wyremontowane

30 grudnia 2022, 10:35
fot. archiwum
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej zakończył remont 14 mieszkań, które zostaną przeznaczone na lokaje komunalne i socjalne. Prace remontowe kosztowały ponad 800 tys. zł.

Lista osób oczekujących na przydział mieszkania komunalnego jest długa i chociaż wolnych lokali w Gorzowie nie brakuje, bo w mieście jest ponad 400 pustostanów to niestety są one w fatalnym stanie i wymagają generalnego remontu. Dlatego też Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie w miarę możliwości finansowych sukcesywnie remontuje mieszkania.

Właśnie został zakończony remont, kolejnych 14 lokali – 10 z nich zostanie przeznaczonych na mieszkania komunalne, a 4 na lokale socjalne.

- Lokale, które zostały wyremontowane i zostaną przeznaczone na mieszkania komunalne znajdują się w różnych częściach miasta m.in. przy ul. Łokietka, Kosynierów Gdyńskich czy na os. Piaski. Natomiast cztery mieszkania przeznaczone na lokale socjalne znajdują się w budynku Metalowca przy ul. Złotego Smoka. Trafią tam osoby, które zostały eksmitowane z innych mieszkań – opowiada Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Prace remontowe objęły wymianę urządzeń sanitarnych, elektrykę, a także wymianę stolarki okiennej i wymianę podłóg. Łączna wartość prac remontowych wyniosła ponad 800 tysięcy złotych.

Wyremontowane mieszkania komunalne trafią do rodzin i osób najbardziej potrzebujących, takich które są w złym stanie zdrowia, są niepełnosprawne albo mieszkały w lokalach w złym stanie technicznym.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości