• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tysiąc motocyklistów przejechało ulicami Gorzowa

9 kwietnia 2022, 13:38
fot. KMP Gorzów
W sobotę ulicami Gorzowa przejechał blisko tysiąc motocyklistów. Wszystko w ramach imprezy „Moto Start”, czyli motocyklowego rozpoczęcie sezonu. Impreza, jak zawsze jest charytatywna. W tym roku pieniądze są zbierane dla 17-letniego Natana, podopiecznego z Fundacja Mam Marzenie.

W sobotę 9 kwietnia odbyła się 11. edycja imprezy „Moto Start”, czyli oficjalnego rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Gorzowie. Pogoda sprzyjała, więc do naszego miasta zjechali fani jednośladów z całego województwa lubuskiego oraz województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, a także motocykliści z Niemiec. W imprezie wzięło udział blisko tysiąc motocyklistów.

- Cieszymy się, że mogliśmy wrócić po trzech latach przerwy. Przez ten czas ludziom brakowało tego typu spotkań. Naszą imprezą chcemy przypomnieć pozostałym użytkownikom dróg, o tym że motocykle pojawiają się po zimie na drogach i z każdym cieplejszym dniem będzie ich coraz więcej. Dlatego też rozpoczęcie sezonu motocyklowego to moment, w którym kierowcy samochodów powinni być bardziej czujni, a przede wszystkim powinni patrzeć w lusterka. Dlatego też „Moto Start” to propagowanie bezpieczeństwa i świadomości wszystkich kierowców, że nie są sami na drodze – mówi Jacek Sterżeń, organizator imprezy „Moto Start”.

Motocykliści wystartowali po godz. 12 z Bulwaru Zachodniego, a następnie przejechali m.in. mostem Staromiejskim, ul. Grobla, mostem Lubuskim, ul. Podmiejską, ul. Walczaka, ul. Górczyńską, ul. Piłsudskiego, Al. ks. Andrzejewskiego, ul. Słowiańską, Al. Konstytucji 3 Maja, ul. Sikorskiego, a swój przejazd zakończyli na nadwarciańskich bulwarach.

Oczywiście podczas imprezy nie mogło zabraknąć zbiórki na szczytny cel. Tradycyjnie jest to zbiórka pieniędzy dla podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. W tym roku zbiórka jest prowadzona na rzecz 17-letniego Natana, który w przyszłości zamierza być informatykiem. Natan chociaż walczy z chorobą onkologiczną, to jest skromnym młodzieńcem. Długo się zastanawiał nad marzeniem, rozważał różne opcje.

- Finalnie poszedł za swoimi zainteresowaniami i zamarzył sobie stanowisko komputerowe z porządnym komputerem stacjonarnym, dobrą kartą graficzną, szybkim procesorem, monitorem, klawiaturą i myszką. Wszystko czego potrzeba do realizacji wielkich projektów informatycznych. Pewnie i trochę rozrywki dostarczy, której Natan tak bardzo potrzebuje spędzając głównie czas w zaciszu domowym – opowiada organizator parady.

Po paradzie odbywa się plenerowa, oficjalna część imprezy przy ognisku połączona ze zbiórką pieniędzy dla podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. Całą sumą potrzebną do zebrania jest kwota 7 tys. zł. Wolontariusze z fundacji „Mam Marzenie” będą serwować ciasto i kiełbaski za symboliczną złotówkę, a cała zebra kwota zasili w 100% zbiórkę dla Natana.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

1/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

2/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

2/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

3/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

3/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

4/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

4/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

5/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

5/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

6/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

6/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

7/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

7/7 Motocykliści przejechali przez Gorzów

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości