• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Motocykliści opanują ulice Gorzowa. Będą zbierać pieniądze dla chorego Natana

7 kwietnia 2022, 09:20
fot. archiwum
W sobotę 9 kwietnia odbędzie się impreza „Moto Start”, czyli motocyklowe rozpoczęcie sezonu. Fani jednośladów przejadą paradą przez całe miasto, więc kierowcy samochodów muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Impreza jest jak zawsze charytatywna. W tym roku pieniądze będą zbierane dla 17-letniego Natana, podopiecznego z Fundacja Mam Marzenie.

„Moto Start 2022” zaplanowano na sobotę 9 kwietnia. Zbiórka dla motocyklistów, fanów quadów czy trójkołowców rozpocznie się o godz. 10.30 na Bulwarze Zachodnim przy ul. Nadbrzeżnej. Wjazd na bulwar od strony budynku Wildomu. Tam będą wydawane opaski dla uczestników imprezy. Natomiast start parady zaplanowano na godz. 12. Impreza odbywa się pod patronatem portalu gorzowinin.com.

- Cieszymy się, że wracamy po trzech latach przerwy. Spodziewamy się dużej liczby motocyklistów, ponieważ ludziom przez ten czas brakowało tego typu spotkań – mówi Jacek Sterżeń, organizator imprezy „Moto Start”.

W tym roku trasa parady będzie wynosiła aż 15 km. Jakimi ulicami przejadą motocykliści? Start z ul. Nadbrzeżnej w prawo na most Staromiejski, następnie rondo św. Jerzego, przez skrzyżowanie z ul. Grobla, w ul. Zielona, wjazd na Most Lubuski przez Rondo Santockie wjazd na ul. Podmiejska, rondo Solidarności, ul. Pomorska w kierunku ronda Ofiar Katynia, ul. Walczaka, rondo Gdańskie, ul. Górczyńska, rondo Niepodległości, ul. Górczyńska, rondo Górczyńskie, ul. Piłsudskiego, skrzyżowanie z ul Czereśniową w kierunku ronda Piłsudskiego.

Następnie motocykliści przejadą przez Al. ks, Witolda Andrzejewskiego, rondo Wyszyńskiego, ul. Roosvelta, przez skrzyżowanie z ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Roosvelta, ul. Słowiańska, przez skrzyżowanie z ul. Fredry, przez rondo Słowiańskie, przez Rondo Szczecińskie, przez rondo Myśliborskie, ulicą Myśliborską przez skrzyżowanie z Matejki/Sportowa, przez ul. Konstytucji 3 Maja, przez skrzyżowanie z ul. Estkowskiego, przez rondo Wolontariuszy, przez ul. Sikorskiego do ul. Chrobrego i meta na ul. Nadbrzeżnej.

Natomiast w godz. 13-18 odbędzie się plenerowa część imprezy przy ognisku połączona z konkursami. Warunkiem wzięcia udziału w konkursach jest uczestnictwo w paradzie i opaska na ręku. Oczywiście podczas imprezy nie może zabraknąć zbiórki na szczytny cel. Tradycyjnie będzie to zbiórka pieniędzy dla podopiecznego Fundacji Mam Marzenie.

W tym roku zbiórka będzie prowadzona na rzecz 17-letniego Natana, który w przyszłości zamierza być informatykiem. Natach chociaż walczy z chorobą onkologiczną, to jest skromnym młodzieńcem. Długo się zastanawiał nad marzeniem, rozważał różne opcje.

- Finalnie poszedł za swoimi zainteresowaniami i zamarzył sobie stanowisko komputerowe z porządnym komputerem stacjonarnym, dobrą kartą graficzną, szybkim procesorem, monitorem, klawiaturą i myszką. Wszystko czego potrzeba do realizacji wielkich projektów informatycznych. Pewnie i trochę rozrywki dostarczy, której Natan tak bardzo potrzebuje spędzając głównie czas w zaciszu domowym – opowiada organizator parady.

Całą sumą potrzebną do zebrania jest kwota 7 tys. zł. Wolontariusze z fundacji „Mam Marzenie” będą serwować ciasto i kiełbaski za symboliczną złotówkę, a cała zebra kwota zasili w 100% zbiórkę dla Natana.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości