• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Burza na sesji wokół pieniędzy na Grand Prix. Stal Gorzów dostanie 1,3 mln zł

5 kwietnia 2022, 18:07
fot. archiwum
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa doszło do burzliwej i gorącej dyskusji dotyczącej przekazania 1,3 mln zł dla Stali Gorzów na organizację Grand Prix w ramach promocji miasta. Uchwała została ostatecznie przegłosowana po trwającej ponad godzinę dyskusji i Stal Gorzów otrzyma 1,3 mln zł.

We wtorek 5 kwietnia odbyła się Sesja Rady Miasta Gorzowa, która została przełożona z 30 marca ze względu na problemy techniczne. Gorącym punktem sesji była uchwała zmieniająca budżet na 2022 rok, w ramach której miało zostać przekazane 1,5 mln zł na promocję miasta poprzez sport. Jak już informował portal gorzowianin.com, chodziło o to, że miasto Gorzów zrezygnowało z organizacji turnieju Grand Prix. Natomiast zadanie to zostało powierzone Stali Gorzów, która miała dostać od miasta na ten cel 1,5 mln zł – w ramach promocji miasta poprzez sport.

Jak wyjaśniła na początku dyskusji wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała, z puli 1,5 mln zł – Stal Gorzów miałaby otrzymać 1,3 mln zł. Natomiast resztę środków, czyli 200 tys. zł otrzymałyby inne kluby sportowe. W tym celu magistrat ma ogłosić konkurs. Nie wykluczone, że wystartuje w nim również sama Stal Gorzów.

Skoro Stal Gorzów będzie organizowała Grand Prix w imieniu miasta, a to my będziemy za to płacić, to co z tymi reklamami, które miało mieć miasto w telewizji? W przeciągu kilku miesięcy całkowicie zmieniła się koncepcja Grand Prix. A my jako radni ciągle nie mamy konkretnych informacji o tym, co się dzieje – mówił Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

- Pierwotnie mieliśmy być partnerem, ale nikt nie spodziewał się tego, co wydarzy się 24 lutego. Podjęliśmy próbę negocjacji umowy i jesteśmy po rozmowach z Discovery. Ten pakiet promocyjny pozostanie taki, jak udało się nam wynegocjować – odpowiadała Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

- Na co zostanie wydane 1,3 mln zł w ramach promocji? Co my jako miasto Gorzów będziemy reklamować za 1,3 mln zł? Co chcemy uzyskać, jaki będzie efekt końcowy? Mówimy o pieniądzach podatników, o pieniądzach naszych mieszkańców. Jeżeli mówimy, że ograniczamy wydatki na inwestycje i mówimy nie mamy pieniędzy, to dlaczego dowiadujemy się za tydzień o tym, że przeznaczymy 1,3 mln zł na promocję miasta? Wiemy wszyscy, że miasto chce dać pieniądze dla Stali Gorzów na organizację Grand Prix, a nie na promocję czegokolwiek – mówiła Marta Bejnar-Bejnarowicz z klub Kocham Gorzów.

Z kolei Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta wyliczała, że miasto będzie miało 530 spotów reklamowych o łącznej długości ponad 2h, które będą emitowane na antenie TVN, TVN24, TTV i Eurosport. Ponadto w dniu Grand Prix w sobotę 25 czerwca z Gorzowa będzie pięć wejść pogodowych w programie „Dzień dobry TVN” na antenie głównego TVNu. - W pogodowych wejściach z Gorzowa będziemy promować Gorzów oraz opowiadać o wydarzeniach w naszym mieście. Będziemy promować cykl Dobry Wieczór Gorzów, który stał się już naszą marką – komentowała dyrektor Liberkowska.

Dalej doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy radnym Tomaszem Rafalskim z Prawa i Sprawiedliwości radnej Bejnar-Bejnarowicz. Radny Rafalski przekonywał, żeby sobie nie robić żartów, bo reklama dla miasta i wydarzeń kulturalnych jest ważna. - Polityka marketingowa jest też polityką miasta. Nie róbmy tutaj populistycznych haseł, że za te pieniądze kupmy lampki, dajmy pieniądze biednym czy zróbmy jakąś imprezę – mówił radny Rafalski.

Z kolei radny Oskar Serpina z klubu Gorzów Plus podkreślał, że miasto powinno się cieszyć z tego, że Discovery chce zrobić imprezę w Gorzowie. - My nie kupujemy Stali Gorzów Grand Prix, ponieważ to bierze na siebie Stal Gorzów. Przykro mi się robi, jak wyliczamy jednemu klubowi finanse. Powinniśmy wspierać wszystkie kluby i nie mieć problemu z tym, że to akurat Stal Gorzów odnosi sukcesy. Klub Stal Gorzów był wielki, jest wielki i będzie wielki – mówił radny Serpina.

- Oskar, co Ty gadasz w ogóle, co Ty opowiadasz za historie? Opowiadanie o tym, że klub jest wielki i będzie wielki, ja nie wiem czy coś się Tobie stało. My rozmawiamy o wydawaniu publicznych pieniędzy. Ja znam większe spółki akcyjne, które również wydałyby takie pieniądze. My finansujemy jedno wydarzenie i ja chciałabym się dowiedzieć na reklamę czego, my wydajemy 1,3 mln zł – pytała się radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

- Pani Marta dopytuje się, co będziemy reklamować. Będziemy reklamować wizerunek miasta. Nie stać nas na to, aby zrezygnować z tej możliwości i przy okazji reklamować nasze miasto. Spytajcie się Zielonej Góry, co by zrobiła w naszej sytuacji. Przecież mamy mnóstwo rzeczy do zareklamowania. Jakie będą wyniki pani Marto? Tego nikt nie wie, bo na tym polega reklama – mówiła Alicja Burdzińska, radna z Prawa i Sprawiedliwości.

Pod gorącej dyskusji, która trwała ponad 1 godzinę uchwała została poddana pod głosowanie. Za podjęciem uchwały głosowało 15 radnych, 5 było przeciw, 1 osoba się wstrzymała, a 4 radnych nie oddało głosu. Tym samym Stal Gorzów pod hasłem „promocja miasta poprzez sport” otrzyma 1,3 mln zł na organizację Grand Prix.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości