• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Co na Dobry Wieczór w Gorzowie? Będzie koncert Roksany Węgiel

4 kwietnia 2022, 12:01
fot. archiwum
Koncerty na Starym Rynku w ramach cyklu „Dobry wieczór Gorzów” ruszą w sobotę 18 czerwca maja i potrwają do drugiego weekendu września. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w tym roku z okazji 765-lecia miasta Gorzowa, na plenerowej scenie wystąpi Roksana Węgiel.

W tym roku po raz trzeci na mieszkańców Gorzowa czekają wydarzenia w ramach cyklu "Dobry wieczór Gorzów". Tegoroczne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe rozpoczną się w sobotę 18 czerwca i potrwają do niedzieli 11 września. Czy zatem "Dobry wieczór Gorzów" zastąpi już na stałe Dni Gorzowa? - Dni Gorzowa, znane jako obchody święta miasta sprzed pandemii, jeśli wrócą do kalendarza, to w zupełniej innej formie, ale pewno nie  w tym roku - komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Co będzie czekać na gorzowian w tym roku? - Podobnie jak w ubiegłym roku, cykl „Dobry wieczór Gorzów” będzie obejmował kilka wydarzeń z miejskiego kalendarza, m.in. Scenę Letnią, Piknik Chopinowskie i inne. Na Starym Rynku pojawi się scena, na której od czerwca do września w każdą sobotę i niedzielę będą występowali artyści, zarówno lokalni oraz znani polskiej publiczności – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa. 

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, jednym z artystów ogólnopolskiej sceny muzycznej, który wystąpi na scenie plenerowej na Starym Rynku w Gorzowie będzie Roksana Węgiel. Jej koncert zaplanowano na 2 lipca, czyli w dzień 765. rocznicy nadania praw miejskich dla Gorzowa. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku z okazji urodzin miasta, na scenie pojawiła się Majka Jeżowska. Relację z koncertu znajdziesz w artykule „Majka Jeżowska zrobiła furorę. Na jej koncercie bawiły się całe pokolenia”.

Lista koncertów z udziałem Roksany Węgiel została opublikowana na instagramie Składu Węgla, czyli zespołu 17-letniej piosenkarki. Na liście jest 36 miast i wśród nich znalazł się właśnie Gorzów z koncertem zaplanowanym na sobotę 2 lipca. Koncert z pewnością nie odbędzie się w amfiteatrze, ponieważ tam 2 lipca wystąpi Adam Bałdych w towarzystwie Gorzowskiej Orkiestry Dętej w ramach cyklu „Miej czas na koncerty”. 

Roksana Węgiel to o artystka młodego pokolenia, która wygrała pierwszą edycję programu The Voice Kids oraz zwyciężyła w 16. edycji Eurowizji dla dzieci z piosenką "Anyone I Want to Be". 17-latka wydała do tej pory jedną płytę oraz kilka singli. Wśród jej najpopularniejszych utworów jest właśnie piosenka "Anyone I Want To Be", "Korona" oraz "Nowa Ja". 

Szczegółowy plan tegorocznej edycji „Dobry wieczór Gorzów” poznamy najpewniej w maju lub na początku czerwca. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości