• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Torowisko połączone. Skrzyżowanie w centrum prawie gotowe [zdjęcia]

28 marca 2022, 08:34
fot. Marcin Kluwak
W poniedziałkowy poranek rozpoczął się ostatni etap przebudowy skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego w centrum Gorzowa. Wykonawca wybudował już brakujący fragment torowiska tramwajowego. W związku z tym, przejazd koło Arsenału został zamknięty, a kierowcy mogą jeździć nową jezdnią koło Letniej.

Przez weekend wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I zajął się budową brakującego fragmentu torowiska tramwajowego na Chrobrego i ułożeniem warstwy ścieralnej na pasie ul. Jagiełły i Wybickiego. Dlatego też w poniedziałek 28 marca mógł przystąpić do kolejnego etapu robót.

W poniedziałkowy poranek ponownie została zamknięta ul. Chrobrego na wysokości Arsenału, a ruch został przywrócony na odcinku Wybickiego - Jagiełły. Kierowcy jadący ul. Wybickiego od strony ronda Kosynierów Gdyńskich na wysokości restauracji McDonald zostaną przekierowani na jezdnię północną. Od strony Jagiełły zawężenie jezdni nastąpi bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego.

Prace w centrum Gorzowa mają potrwać do czwartku 7 kwietnia. Wówczas kierowcy będą mogli już korzystać w pełni z nowego skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego. Ponadto zostanie zlikwidowane tymczasowe rondo koło katedry. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Tymczasowe rondo przy katedrze oraz buspasy zostaną zlikwidowane".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Kierowcy jeżdżą nową jezdnią koło Letniej

1/4 Kierowcy jeżdżą nową jezdnią koło Letniej

2/4 Kierowcy jeżdżą nową jezdnią koło Letniej

2/4 Kierowcy jeżdżą nową jezdnią koło Letniej

3/4 Kierowcy jeżdżą nową jezdnią koło Letniej

3/4 Kierowcy jeżdżą nową jezdnią koło Letniej

4/4 Kierowcy jeżdżą nową jezdnią koło Letniej

4/4 Kierowcy jeżdżą nową jezdnią koło Letniej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości