Wiadomości

Drzewa kolidują z budową sieci tramwajowej. Dwa klony zostaną wycięte

17 marca 2022, 09:40
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodził się na wycięcie dwóch klonów, które uniemożliwiają budowę sieci tramwajowej przy ul. Mieszka I w Gorzowie. Wykonawca został zobowiązany do zasadzenia dwóch nowych drzew w miejsce wyciętych.

Trwa przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I, którą zajmuje się firma ZUE i FDO. W poniedziałek 21 marca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót, które obejmie skrzyżowanie ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego. Wszystko przez to, że rozpocznie się przebudowa torowiska łączącego nowe torowisko tramwajowe z linią na os. Piaski. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Będzie drogowy kocioł na Roosevelta. Kierowców czekają spore utrudnienia".

Jak poinformował właśnie wykonawca, podczas instalowania naciągowej sieci trakcyjnej przy ul. Mieszka I, musiał przerwać prace, ponieważ w założeniu sieci trakcyjnej przeszkadzają mu dwa klony. Do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został skierowany wniosek o wycięcie drzew.

- Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków po wykonaniu stosownych czynności weryfikujących wniosek, zezwolił na wycięcie drzew kolidujących z budową sieci tramwajowej. Zobowiązał jednocześnie inwestora do nasadzeń zastępczych w postaci dwóch klonów minimum 4-letnich, w miejscach po wyciętych drzewach do końca 2022 roku – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości