• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Drzewa kolidują z budową sieci tramwajowej. Dwa klony zostaną wycięte

17 marca 2022, 09:40
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków zgodził się na wycięcie dwóch klonów, które uniemożliwiają budowę sieci tramwajowej przy ul. Mieszka I w Gorzowie. Wykonawca został zobowiązany do zasadzenia dwóch nowych drzew w miejsce wyciętych.

Trwa przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I, którą zajmuje się firma ZUE i FDO. W poniedziałek 21 marca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót, które obejmie skrzyżowanie ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego. Wszystko przez to, że rozpocznie się przebudowa torowiska łączącego nowe torowisko tramwajowe z linią na os. Piaski. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Będzie drogowy kocioł na Roosevelta. Kierowców czekają spore utrudnienia".

Jak poinformował właśnie wykonawca, podczas instalowania naciągowej sieci trakcyjnej przy ul. Mieszka I, musiał przerwać prace, ponieważ w założeniu sieci trakcyjnej przeszkadzają mu dwa klony. Do Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został skierowany wniosek o wycięcie drzew.

- Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków po wykonaniu stosownych czynności weryfikujących wniosek, zezwolił na wycięcie drzew kolidujących z budową sieci tramwajowej. Zobowiązał jednocześnie inwestora do nasadzeń zastępczych w postaci dwóch klonów minimum 4-letnich, w miejscach po wyciętych drzewach do końca 2022 roku – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości