Wiadomości

Topole zostały wycięte. Na atrakcyjnej działce powstanie apartamentowiec [zdjęcia]

16 marca 2022, 14:43
fot. Rebud
W przyszłym roku rozpocznie się budowa nowoczesnego apartamentowca na działce przy ul. Jagiellończyka i Dąbrowskiego. Niedawno na terenie, gdzie zostanie wybudowany budynek zostały wycięte topole. Gorzowski deweloper został zobowiązany do nasadzeń zastępczych. W 2023 roku na działce zostaną zasadzone lipy.

Na początku marca portal gorzowianin.com informował o tym, że mieszkańcy Gorzowa byli zaniepokojeni wycinką drzew na działce przy skrzyżowaniu ul. Jagiellończyka i Dąbrowskiego. Do wycinki poszło kilkanaście ogromnych topoli. Okazało się, że jest to teren, który kupił gorzowski deweloper i zamierza na atrakcyjnej działce ruszyć z nową inwestycją. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Pod topór idą topole. Co powstanie na atrakcyjnej działce?".

Dzisiaj zdradzamy szczegóły dotyczące nowej inwestycji. Działka należała kiedyś do firmy MAK DOM Deweloper z Warszawy, która chciała w tym miejscu wybudować apartamentowiec. Jednak inwestycja ostatecznie nie ruszyła, a warszawska firma sprzedała działkę. Atrakcyjny teren kupił deweloper z Gorzowa – firma Rebud. - Kupiliśmy działkę razem z pozwoleniem na budowę, dlatego też będziemy realizować projekt poprzedniego właściciela – mówi Wojciech Lokś z firmy Rebud.

Tym samym na działce tuż obok placu Grunwaldzkiego powstanie nowoczesny apartamentowiec w kształcie litery "U", z lokalami usługowymi w parterze, który będzie się wpisywał w zabudowę w Śródmieściu Gorzowa. Budynek będzie składał się z 6 klatek schodowych, 2 hal garażowych mieszczących 102 pojazdy oraz 111 mieszkań i 12 lokali usługowych.

Firma Rebud zamierza rozpocząć budowę apartamentowca w 2023 roku. Co istotne, gorzowska firma w zamian za wycięte topole została zobowiązana do nasadzeń zastępczych. W przyszłym roku mają tam zostać nasadzone lipy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

1/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

2/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

2/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

3/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

3/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

4/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

4/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości