• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Topole zostały wycięte. Na atrakcyjnej działce powstanie apartamentowiec [zdjęcia]

16 marca 2022, 14:43
fot. Rebud
W przyszłym roku rozpocznie się budowa nowoczesnego apartamentowca na działce przy ul. Jagiellończyka i Dąbrowskiego. Niedawno na terenie, gdzie zostanie wybudowany budynek zostały wycięte topole. Gorzowski deweloper został zobowiązany do nasadzeń zastępczych. W 2023 roku na działce zostaną zasadzone lipy.

Na początku marca portal gorzowianin.com informował o tym, że mieszkańcy Gorzowa byli zaniepokojeni wycinką drzew na działce przy skrzyżowaniu ul. Jagiellończyka i Dąbrowskiego. Do wycinki poszło kilkanaście ogromnych topoli. Okazało się, że jest to teren, który kupił gorzowski deweloper i zamierza na atrakcyjnej działce ruszyć z nową inwestycją. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Pod topór idą topole. Co powstanie na atrakcyjnej działce?".

Dzisiaj zdradzamy szczegóły dotyczące nowej inwestycji. Działka należała kiedyś do firmy MAK DOM Deweloper z Warszawy, która chciała w tym miejscu wybudować apartamentowiec. Jednak inwestycja ostatecznie nie ruszyła, a warszawska firma sprzedała działkę. Atrakcyjny teren kupił deweloper z Gorzowa – firma Rebud. - Kupiliśmy działkę razem z pozwoleniem na budowę, dlatego też będziemy realizować projekt poprzedniego właściciela – mówi Wojciech Lokś z firmy Rebud.

Tym samym na działce tuż obok placu Grunwaldzkiego powstanie nowoczesny apartamentowiec w kształcie litery "U", z lokalami usługowymi w parterze, który będzie się wpisywał w zabudowę w Śródmieściu Gorzowa. Budynek będzie składał się z 6 klatek schodowych, 2 hal garażowych mieszczących 102 pojazdy oraz 111 mieszkań i 12 lokali usługowych.

Firma Rebud zamierza rozpocząć budowę apartamentowca w 2023 roku. Co istotne, gorzowska firma w zamian za wycięte topole została zobowiązana do nasadzeń zastępczych. W przyszłym roku mają tam zostać nasadzone lipy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

1/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

2/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

2/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

3/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

3/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

4/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

4/4 Tak będą wyglądały apartamenty na Jagiellończyka

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości