• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Będzie drogowy kocioł na Roosevelta. Kierowców czekają spore utrudnienia

16 marca 2022, 14:13
fot. Anna Kluwak
W poniedziałek 21 marca zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego. Wszystko przez przebudowę torowiska tramwajowego i wymianę nawierzchni. Prace zostaną podzielone na etapy.

We wtorek 15 marca portal gorzowianin.com informował, że w poniedziałek 21 marca rozpoczną się prace na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego, ponieważ rozpocznie się przebudowa torowiska łączącego nowe torowisko tramwajowe z linią na os. Piaski. Natomiast kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Dzisiaj znamy więcej szczegółów na temat tej inwestycji oraz tego, jakie zmiany czekają kierowców. W pierwszym etapie, który rozpocznie się właśnie w poniedziałek 21 marca, wykonawca zamknie południową jezdnię ul. Roosevelta i Al. Ks. Andrzejewskiego oraz zachodnią jezdnię ul. Kazimierza Wielkiego. Nadal zamknięty będzie wyjazd z ul. Mieszka I na tzw. „trasę średnicową”. Prace w ramach pierwszego etapu potrwają około miesiąc.

W związku z tym kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu oraz sporymi utrudnieniami.Ruch pojazdów zostanie poprowadzony dwukierunkowo (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku) po północnej jezdni trasy średnicowej. Przejazd z południowej jezdni na północną będzie odbywał się poprzez wykonane w pasie rozdziału nawierzchnie tymczasowe. Na omawianym skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na program awaryjny – światła żółte migowe.

W dalszym ciągu nie będzie możliwości wjazdu w ul. Mieszka I. Natomiast ul. Chodkiewicza będzie drogą jednokierunkową od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wyszyńskiego. Z ulicy korzystać będzie komunikacja miejska (autobus linia T2 oraz linie nocne).

Dojazd do Urzędu Stanu Cywilnego zapewniony zostanie drogą boczną Kazimierza Wielkiego od strony ul. Chodkiewicza, która na czas robót będzie dwukierunkowa z bezwzględnym zakazem zatrzymywania. Dojazd z ul. Kazimierza Wielkiego do Al. Ks. Andrzejewskiego i Roosevelta będzie możliwy poprzez objazd ulicami Chodkiewicza i Wyszyńskiego.

Dojazd do ul. Kazimierza Wielkiego od strony ul. Słowiańskiej będzie możliwy poprzez ul. Żwirową, Błotną i Okrzei lub jeśli kierowca pojedzie ul. Roosevelta to będzie miał możliwość dojazdu do ul. Kazimierza Wielkiego poprzez zawrócenia na Rondzie Wyszyńskiego i skręt w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego.

Przystanek autobusowy zlokalizowany w Al. Ks. Andrzejewskiego za skrzyżowaniem z ul. Mieszka I zostanie przeniesiony kilkadziesiąt metrów dalej w zatokę zlokalizowaną na wysokości stadionu. W związku z koniecznością przekierowania ruchu autobusów komunikacji zastępczej T2 z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Chodkiewicza, na ul. Chodkiewicza (za skrzyżowaniem z ul. Kazimierza Wielkiego) powstanie tymczasowy przystanek autobusowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości