Wiadomości

Miasto szuka wolontariuszy do pomocy obywatelom Ukrainy

10 marca 2022, 08:30
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Urząd Miasta Gorzowa szuka osób, które chcą zostać wolontariuszami i pomagać uchodźcom z Ukrainy, którzy trafili do Gorzowa. Jeżeli ktoś zdecyduje się na pomoc, powinien wypełnić przygotowaną przez miasto ankietę.

Codziennie do Gorzowa przyjeżdżają setki uchodźców z Ukrainy, którzy potrzebują pomocy. Jedni z nich trafiają do punktów noclegowych przygotowanych na terenie miasta, inni są rozwożeni po punktach na terenie okolicznych powiatów. Ponadto cały czas są prowadzone zbiórki darów, a w budynku dawnego Lamusa jest prowadzony punkt wsparcia dla uchodźców.

Urząd Miasta Gorzowa z uwagi na duży napływ Ukraińców potrzebuje wsparcia i szuka wolontariuszy, którzy będą chcieli pomóc. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zostanie wolontariuszem, proszony jest o wypełnienie ankiety. Link do ankiety znajdziesz TUTAJ. 

- W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych telefon, mail. Pytamy się w które dni istnieje możliwość współpracy. Czy w tygodniu czy w weekendy oraz w jakich godzinach. Do południa, od 12.00 do 18.00 czy wieczorem). Pojawia się również pytanie jakie wolontariusz preferuje formy pomocy np. pomoc w zbiórkach, wydawanie posiłków. Do współpracy zapraszamy osoby pełnoletnie – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Przyjmując do szkół dzieci uchodźców, które nie mówią w języku polskim, magistrat staje przed wyzwaniem znalezienia osób, które mogą pomóc w nauczaniu w oddziałach przygotowawczych. Poszukiwani są zatem wolontariusze, którzy posługują się językiem polskim i ukraińskim. Do wydziału edukacji Urzędu Miasta Gorzowa zgłaszać się mogą ukraińscy nauczyciele, którzy są uchodźcami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości