Wiadomości

Wiosenna impreza w mieście, czyli Gorzowski Rajd Wielkanocny

9 marca 2022, 13:20
fot. facebook.com/GorzowskiBiegWielkanocny
W sobotę 9 kwietnia w Gorzowie zrobi się wiosennie i kolorowo. Wszystko za sprawą Gorzowskiego Rajdu Wielkanocnego – w skład którego będzie wchodził bieg rodzinny na orientację oraz bieg główny. Zapisy właśnie ruszyły.

Dokładnie za miesiąc, w sobotę 9 kwietnia rozpocznie się najbardziej kolorowa i wiosenna impreza w mieście, czyli Gorzowski Rajd Wielkanocny. Do tej pory Stowarzyszenie Można Samemu organizowały tradycyjny Bieg Wielkanocny w parku Kopernika, ale w tym roku impreza została rozszerzona o rodzinny bieg na orientację. 

Link do zapisów na Gorzowski Rajd Wielkanocny znajdziesz TUTAJ.

- Bieg Wielkanocny to wydarzenie z kilkuletnią tradycją, jednak w tym roku, dzięki współpracy z wieloma instytucjami jego charakter zmienia się ze sportowego na sportowo-kulturalny. Zadaniem uczestników rajdu będzie bowiem odwiedzenie co najmniej kilku spośród biorących udział w przedsięwzięciu instytucji kultury, edukacji i punktów naszych partnerów – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Start Rajdu rodzinnego na trudnym do oszacowania dystansie nastąpi o godz. 10.  Zawodnicy powinni startować z domu i sami decydują o kolejności odwiedzanych punktów. Dopuszcza się używanie rowerów, hulajnóg, komunikacji miejskiej a także aut.  Każda z instytucji oraz punkty przygotowane przez partnerów wydarzenia będą czekały na uczestników rajdu w godzinach od 10 do 14. W każdym z punktów uczestnik po wizycie otrzyma naklejkę na mapę rajdu, potwierdzającą jego obecność w konkretnym punkcie. Z zapełnioną mapą uczestnicy spotkają się w finale na polu golfowym „Zawarcie”.

Z kolei start biegu głównego – I Gorzowskiego Wielkanocnego Biegu na Orientację zaplanowany jest na godz. 16 w parku Kopernika. Zawodnicy starować będą co 30 sekund po 5 zawodników. Uczestnicy biegu głównego będą musieli znaleźć dziesięć punktów na terenie Gorzowa, oznaczonych specjalnymi lampionami. Uczestnicy dostaną mapę po przekroczeniu linii startu. Z uzupełnioną mapą i zebranymi znakami ze wszystkich punktów, zawodnicy spotkają się podczas finału w galerii Askana. Tu, o godzinie 19.00, odbędzie się uroczystość wręczenia medali.

- Gorzowski Rajd Wielkanocny to impreza o charakterze charytatywnym. Opłaty startowe w wysokości  20 złotych (rajd) i 50 złotych (bieg na orientację), zgodnie z regulaminem, w całości zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym – podkreśla Liberkowska.

Dla wszystkich uczestników biegu przewidziane są medale, a dla uczestników, którzy pokonają trasę biegu w najkrótszym czasie - puchary. Odbiór map na potrzeby rajdu rodzinnego zaplanowano na piątek 8 kwietnia w galerii Askana, natomiast osoby spoza Gorzowa, które zdecydują się na udział w rajdzie, będą mogły odebrać mapę w dzień rajdu, czyli w sobotę 9 kwietnia w galerii Aksana od godziny 9.30 do 10.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości