• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Wiosenna impreza w mieście, czyli Gorzowski Rajd Wielkanocny

9 marca 2022, 13:20
fot. facebook.com/GorzowskiBiegWielkanocny
W sobotę 9 kwietnia w Gorzowie zrobi się wiosennie i kolorowo. Wszystko za sprawą Gorzowskiego Rajdu Wielkanocnego – w skład którego będzie wchodził bieg rodzinny na orientację oraz bieg główny. Zapisy właśnie ruszyły.

Dokładnie za miesiąc, w sobotę 9 kwietnia rozpocznie się najbardziej kolorowa i wiosenna impreza w mieście, czyli Gorzowski Rajd Wielkanocny. Do tej pory Stowarzyszenie Można Samemu organizowały tradycyjny Bieg Wielkanocny w parku Kopernika, ale w tym roku impreza została rozszerzona o rodzinny bieg na orientację. 

Link do zapisów na Gorzowski Rajd Wielkanocny znajdziesz TUTAJ.

- Bieg Wielkanocny to wydarzenie z kilkuletnią tradycją, jednak w tym roku, dzięki współpracy z wieloma instytucjami jego charakter zmienia się ze sportowego na sportowo-kulturalny. Zadaniem uczestników rajdu będzie bowiem odwiedzenie co najmniej kilku spośród biorących udział w przedsięwzięciu instytucji kultury, edukacji i punktów naszych partnerów – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Start Rajdu rodzinnego na trudnym do oszacowania dystansie nastąpi o godz. 10.  Zawodnicy powinni startować z domu i sami decydują o kolejności odwiedzanych punktów. Dopuszcza się używanie rowerów, hulajnóg, komunikacji miejskiej a także aut.  Każda z instytucji oraz punkty przygotowane przez partnerów wydarzenia będą czekały na uczestników rajdu w godzinach od 10 do 14. W każdym z punktów uczestnik po wizycie otrzyma naklejkę na mapę rajdu, potwierdzającą jego obecność w konkretnym punkcie. Z zapełnioną mapą uczestnicy spotkają się w finale na polu golfowym „Zawarcie”.

Z kolei start biegu głównego – I Gorzowskiego Wielkanocnego Biegu na Orientację zaplanowany jest na godz. 16 w parku Kopernika. Zawodnicy starować będą co 30 sekund po 5 zawodników. Uczestnicy biegu głównego będą musieli znaleźć dziesięć punktów na terenie Gorzowa, oznaczonych specjalnymi lampionami. Uczestnicy dostaną mapę po przekroczeniu linii startu. Z uzupełnioną mapą i zebranymi znakami ze wszystkich punktów, zawodnicy spotkają się podczas finału w galerii Askana. Tu, o godzinie 19.00, odbędzie się uroczystość wręczenia medali.

- Gorzowski Rajd Wielkanocny to impreza o charakterze charytatywnym. Opłaty startowe w wysokości  20 złotych (rajd) i 50 złotych (bieg na orientację), zgodnie z regulaminem, w całości zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym – podkreśla Liberkowska.

Dla wszystkich uczestników biegu przewidziane są medale, a dla uczestników, którzy pokonają trasę biegu w najkrótszym czasie - puchary. Odbiór map na potrzeby rajdu rodzinnego zaplanowano na piątek 8 kwietnia w galerii Askana, natomiast osoby spoza Gorzowa, które zdecydują się na udział w rajdzie, będą mogły odebrać mapę w dzień rajdu, czyli w sobotę 9 kwietnia w galerii Aksana od godziny 9.30 do 10.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości