• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Ostrzeż babcię i dziadka przed zaproszeniami na "bezpłatne" badania medyczne

10 marca 2022, 07:20
zdjęcie poglądowe
Miejski rzecznik praw konsumentów po raz kolejny ostrzega przed firmą, która organizuje w piątek spotkanie w jednym z hoteli w Gorzowie. Tomasz Gierczak podkreśla, organizatorzy podszywają się pod NFZ i pod pretekstem udziału w bezpłatnych konsultacjach, chcą sprzedać drogie produkty i usługi.

W ostatnich dniach do mieszkańców Gorzowa oraz okolicznych miejscowości dzwonią osoby, które zapraszają na spotkanie pod pretekstem udziału w bezpłatnych konsultacjach medycznych. - Przestrzegam przed udziałem w spotkaniu, które ma się odbyć w piątek 11 marca w jednym z gorzowskich hoteli. Organizator podszywający się pod lubuski Oddział NFZ informuje, iż ze względu na ryzyko zakażenia COVID-19 w placówkach medycznych, spotkanie odbędzie się wyjątkowo w hotelu – podkreśla Tomasz Gierczak, miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie.

Jak tłumaczy miejski rzecznik praw konsumentów, rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług. Ofiarami takich firm są najczęściej seniorzy. - Po podobnych spotkaniach zgłaszały się do naszego biura poszkodowane osoby, które straciły po kilka tysięcy złotych – przyznaje Gierczak.

Jeżeli dostałeś takie zaproszenie, nie korzystaj z niego. Ponadto Gierczak apeluje, aby sprawdzić czy ktoś z naszej rodziny lub znajomych nie dał się skusić na taką „promocję”. A jeżeli już zakupił towar na takim spotkaniu, powinien od razu zgłosić się do rzecznika konsumentów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości