Wiadomości

Ostrzeż babcię i dziadka przed zaproszeniami na "bezpłatne" badania medyczne

10 marca 2022, 07:20
zdjęcie poglądowe
Miejski rzecznik praw konsumentów po raz kolejny ostrzega przed firmą, która organizuje w piątek spotkanie w jednym z hoteli w Gorzowie. Tomasz Gierczak podkreśla, organizatorzy podszywają się pod NFZ i pod pretekstem udziału w bezpłatnych konsultacjach, chcą sprzedać drogie produkty i usługi.

W ostatnich dniach do mieszkańców Gorzowa oraz okolicznych miejscowości dzwonią osoby, które zapraszają na spotkanie pod pretekstem udziału w bezpłatnych konsultacjach medycznych. - Przestrzegam przed udziałem w spotkaniu, które ma się odbyć w piątek 11 marca w jednym z gorzowskich hoteli. Organizator podszywający się pod lubuski Oddział NFZ informuje, iż ze względu na ryzyko zakażenia COVID-19 w placówkach medycznych, spotkanie odbędzie się wyjątkowo w hotelu – podkreśla Tomasz Gierczak, miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie.

Jak tłumaczy miejski rzecznik praw konsumentów, rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług. Ofiarami takich firm są najczęściej seniorzy. - Po podobnych spotkaniach zgłaszały się do naszego biura poszkodowane osoby, które straciły po kilka tysięcy złotych – przyznaje Gierczak.

Jeżeli dostałeś takie zaproszenie, nie korzystaj z niego. Ponadto Gierczak apeluje, aby sprawdzić czy ktoś z naszej rodziny lub znajomych nie dał się skusić na taką „promocję”. A jeżeli już zakupił towar na takim spotkaniu, powinien od razu zgłosić się do rzecznika konsumentów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości