Władze Gorzowa zachęcają do wypełnienia ankiety dotyczącej mobilności na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego (MOF GW), czyli Gorzowa Wielkopolskiego i jego otoczenia, które ma wpływ na jego funkcjonowanie. W skład MOF GW wchodzą: miasto Gorzów, gmina Bogdaniec, gmina Deszczno, gmina Kłodawa, gmina Santok, gmina Lubiszyn, gmina Skwierzyna, miasto i gminy Witnica, miasto Kostrzyn nad Odrą oraz miasto i gmina Strzelce Krajeńskie.
Celem ankiety jest poznanie potrzeb, oczekiwań i problemów mieszkańców związanych z przemieszczaniem się. Jak czytamy, w opisie ankiety - pozwoli to na wyznaczenie kierunków rozwoju systemu transportowego oraz propozycje działań w ramach opracowania Planu zrównoważonej mobilności Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego.
Mieszkańcy, którzy zdecydują się poświęcić swój czas i wypełnić ankietę zostaną zapytani o to skąd i dokąd podróżują oraz z jakiegoś środka transportu korzystają. Ponadto zostaną także zapytani o ocenę dotychczasowego systemu transportowego oraz poproszeni o wskazanie oczekiwań wobec jego rozwoju.
Ankietę można wypełnić TUTAJ – www.badania-ipc.pl/poll/index.php/627294/lang-pl. Jej wypełnienie zajmuje maksymalnie 5 minut. Ale to niejedyna forma poznania opinii mieszkańców.
- Zapraszamy do wzięcia udziału w wywiadzie, gdy zadzwoni bądź zapuka do Ciebie ankieter. Wyposażeni w unikalne, imienne identyfikatory będą odwiedzać mieszkańców MOF GW w ich domach, przy zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych. Dla wygody respondentów, możliwe będzie przeprowadzenie ankiety także przez telefon – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Dla dzieci i młodzieży została przygotowana dedykowana ankieta, która będzie rozsyłana przez szkoły za pomocą dziennika elektronicznego. Wszystkie zebrane informacje będą anonimowe i przetwarzane wyłącznie do celów statystycznych w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.
- Idea tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej zakłada zaangażowanie ze strony mieszkańców, co daje im możliwość wpływu na zmiany w otoczeniu lokalnym i wspólnego wypracowania najlepszych rozwiązań wspólnie z władzami samorządowymi. Dokument będzie jednym z narzędzi niezbędnych do ubiegania się o fundusze europejskie w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2021-2027 – tłumaczy Ciepiela.
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |
|
Największe przeboje Edyty Geppert
20 marca 2025
kup bilet |
|
Dziadek do Orzechów I Grand Royal Ballet
22 grudnia 2024
kup bilet |