Wiadomości

Weź udział w ankiecie na temat komunikacji

7 marca 2022, 09:26
fot. archiwum
Skąd i dokąd podróżujesz i z jakiego środka transportu korzystasz? To tylko niektóre z pytań badania ankietowego, które jest prowadzone w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego.

Władze Gorzowa zachęcają do wypełnienia ankiety dotyczącej mobilności na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego (MOF GW), czyli Gorzowa Wielkopolskiego  i jego otoczenia, które ma wpływ na jego funkcjonowanie. W skład MOF GW wchodzą: miasto Gorzów, gmina Bogdaniec, gmina Deszczno, gmina Kłodawa, gmina Santok, gmina Lubiszyn, gmina Skwierzyna, miasto i gminy Witnica, miasto Kostrzyn nad Odrą oraz miasto i gmina Strzelce Krajeńskie.

Celem ankiety jest poznanie potrzeb, oczekiwań i problemów mieszkańców związanych z przemieszczaniem się. Jak czytamy, w opisie ankiety - pozwoli to na wyznaczenie kierunków rozwoju systemu transportowego oraz propozycje działań w ramach opracowania Planu zrównoważonej mobilności Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. 

Mieszkańcy, którzy zdecydują się poświęcić swój czas i wypełnić ankietę zostaną zapytani o to skąd i dokąd podróżują oraz z jakiegoś środka transportu korzystają. Ponadto zostaną także zapytani o ocenę dotychczasowego systemu transportowego oraz poproszeni o wskazanie oczekiwań wobec jego rozwoju.

Ankietę można wypełnić TUTAJ – www.badania-ipc.pl/poll/index.php/627294/lang-pl. Jej wypełnienie zajmuje maksymalnie 5 minut. Ale to niejedyna forma poznania opinii mieszkańców. 

- Zapraszamy do wzięcia udziału w wywiadzie, gdy zadzwoni bądź zapuka do Ciebie ankieter. Wyposażeni w unikalne, imienne identyfikatory będą odwiedzać mieszkańców MOF GW w ich domach, przy zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych. Dla wygody respondentów, możliwe będzie przeprowadzenie ankiety także przez telefon – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Dla dzieci i młodzieży została przygotowana dedykowana ankieta, która będzie rozsyłana przez szkoły za pomocą dziennika elektronicznego. Wszystkie zebrane informacje będą anonimowe i przetwarzane wyłącznie do celów statystycznych w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

- Idea tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej zakłada zaangażowanie ze strony mieszkańców, co daje im możliwość wpływu na zmiany w otoczeniu lokalnym i wspólnego wypracowania najlepszych rozwiązań wspólnie z władzami samorządowymi. Dokument będzie jednym z narzędzi niezbędnych do ubiegania się o fundusze europejskie w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2021-2027 – tłumaczy Ciepiela.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości