Wiadomości

W autobusach MZK zostaną zlikwidowane strefy bezpieczeństwa

3 marca 2022, 10:36
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie
Od poniedziałku 7 marca w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie zostaną zlikwidowane wydzielone strefy bezpieczeństwa. To oznacza, że pasażerowie będą mogli korzystać z pierwszych drzwi pojazdów. Cały czas jednak pozostaje wyłączona funkcja „ciepłego guzika”.

Od poniedziałku 1 lutego 2022 roku w pojazdach gorzowskiej komunikacji miejskiej funkcjonowały strefy bezpieczeństwa - tak aby ograniczyć kontakt kierowcy z pasażerami. To oznaczało również brak możliwości korzystania z przednich drzwi pojazdu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "W autobusach MZK wracają strefy bezpieczeństwa".

Jak się okazuje, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie podjął decyzję, że zostaną strefy zostaną zlikwidowane po miesiącu funkcjonowania. - Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że od poniedziałku 7 marca 2022 roku zlikwidowane zostaną w autobusach strefy wydzielone zlokalizowane w pobliżu pierwszych drzwi pojazdu. Likwidacja stref wydzielonych wiąże się z tym, iż dla pasażerów udostępnione zostaną pierwsze drzwi – czytamy w komunikacie MZK.

Jednak w dalszym ciągu będzie zawieszone funkcjonowanie tzw. ciepłego guzika. To oznacza, że wszystkie drzwi będą otwierane przez kierowcę.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości