Wiadomości

Mieszkańcy osiedla Europejskiego doczekają się autobusów MZK

11 lutego 2022, 13:12
fot. archiwum
Jeszcze w tym roku na osiedle Europejskie w Gorzowie mają wjechać autobusy komunikacji miejskiej. Urząd Miasta Gorzowa wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji zajmuje się planowaniem linii autobusowych.

Temat komunikacji miejskiej na os. Europejskim pojawił się w 2017 roku i wywołał prawdziwą burzę na portalu gorzowianin.com. Wówczas o możliwość wjazdu komunikacji na osiedle pytali się zarówno mieszkańcy, jak i radny Sebastian Pieńkowski z Prawa i Sprawiedliwości. Wówczas miasto podkreślało, że z uwagi na istniejącą infrastrukturę, autobusy nie mogą wjechać na osiedle. 

W piątek 11 lutego 2022 roku miasto poinformowało, że planuje jeszcze w tym roku uruchomić komunikację miejską na os. Europejskie. W końcu jest to obecnie najbardziej dynamicznie rozrastające się osiedle w Gorzowie, które obecnie zamieszkuje ponad 6 tys. osób. 

- Prezydent wydał miejskim służbom dyspozycję w sprawie uruchomienia komunikacji autobusowej na os. Europejskie. Aby autobusy mogły wjechać na osiedle konieczne było wybudowanie drugiego wjazdu. Tak też się stało, więc miasto może działać. Teraz miejskie służby zajmujące się transportem wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji zajmują się przygotowaniem planu linii komunikacji miejskiej – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Czy os. Europejskie doczeka się własnej linii autobusowej czy na osiedle będą wjeżdżały obecne linie takie jak m.in. 100, 103, 113, 126 czy 403? - Analizowane będą różne możliwości, ale najbardziej prawdopodobne jest skomunikowanie osiedla poprzez istniejące połączenia – tłumaczy Ciepiela.

Oprócz tego, miasto chce docelowo wybudować na os. Europejskim przystanek końcowy. Według szacunków urzędników, budowa pętli autobusowej ma kosztować około 1 mln. - Będzie to kolejny etap inwestycji, jednak to inwestycja przyszłościowa. Musimy na ten cel znaleźć pieniądze w dość kryzysowym czasie z jakim mamy teraz do czynienia – komentuje rzecznik magistratu. 

To oznacza, że w momencie kiedy miasto wybuduje pętlę na os. Europejskim, ta przy markecie budowlanym Leroy Merlin zostanie zlikwidowana.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości