Wiadomości

Autobus MZK wjechał na os. Europejskie. Póki co, to tylko testy

17 lutego 2022, 19:54
fot. Andrzej Nawojczyk
W czwartek odbyły się pierwsze testowe przejazdy autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji na osiedlu Europejskim w Gorzowie. Pierwsze wnioski, to dostosowanie niektórych fragmentów ulic, w tym likwidacja ostrych łuków na drogach. Komunikacja autobusowa na osiedlu ma zostać uruchomiona jeszcze w 2022 roku.

W czwartkowy poranek 17 lutego niektórzy mieszkańcy os. Europejskiego w Gorzowie mogli być zaskoczeni, kiedy zobaczyli jeżdżący po osiedlu autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji. Jednak jego pojawienie się jest nieprzypadkowe. W czwartek odbyły się pierwsze testy, które są związane zapowiadanym uruchomieniem komunikacji autobusowej właśnie na os. Europejskim. W piątek 11 lutego poinformowały o tym władze Gorzowa w przesłanym do mediów komunikacie. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Mieszkańcy osiedla Europejskiego doczekają się autobusów MZK”.

- Na zlecenie Urzędu Miasta Gorzowa zostały wykonany jazdy próbne po os. Europejskim. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie udostępnił autobus wraz z kierowcą do przeprowadzenia testów, natomiast jednostką wiodącą był tutaj wydział gospodarki komunalnej i transportu publicznego Urzędu Miasta Gorzowa – komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak wypadły zatem testy i jakie wnioski płyną z przejazdów autobusu na osiedlu? - Testy autobusów na os. Europejskim mają na celu przede wszystkim sprawdzenie w jakim miejscu powinny zostać ulokowane przystanku autobusowe i zatoki, a także dostosowanie ulic. Po czwartkowych jazdach próbnych już wiadomo, że niektóre fragmenty dróg na osiedlu będą musiały zostać przebudowane. Chodzi tutaj przede wszystkim o łuki na drogach czy likwidacja progów zwalniających. Jazdy testowe będą jeszcze powtarzane – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Niektórzy mieszkańcy os. Europejskiego wskazują na to, że miasto nie wzięło pod uwagę ich głosu, ponieważ oni nie chcą na swoim osiedlu autobusów. - Testy autobusów na os. Europejskim są efektem wielu rozmów i opinii mieszkańców oraz radnych, którzy od dłuższego czasu chcieli uruchomienia komunikacji miejskiej na osiedlu. Jeżeli są różne głosy w tej sprawie, to mieszkańcy powinni ustalić jedno stanowisko w tej sprawie i przekazać do Urzędu Miasta Gorzowa. Obecnie robimy wszystko, aby autobusy na os. Europejskie wjechały jeszcze w 2022 roku – tłumaczy Ciepiela.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości