• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Kiedy koniec remontu ul. Długosza? [zdjęcia]

6 marca 2022, 14:08
Mieszkańcy ul. Długosza są już zmęczeni i zirytowani przebudową swojej ulicy. Niektórzy wytykają błędy wykonawcy i wskazują, że jakość prac pozostawia wiele do życzenia. Dopiero w minionym tygodniu na remontowanej drodze została ułożona pierwsza warstwa asfaltu, a jest już prawie trzy miesiące po terminie.
Obecnie wiele inwestycji drogowych w Gorzowie ma opóźnienie. Jedną z nich jest przebudowa ul. Długosza, która miała zakończyć do 20 grudnia 2021 roku. Jednak ten termin nie został dotrzymany, więc wkurzeni mieszkańcy postanowili zrobić "uroczyste otwarcie rozkopanej drogi" i opublikowali w sieci ironiczne zaproszenie. 

Na plakacie mogliśmy przeczytać, że „dzięki ofiarnej i rzetelnej pracy pracowników Urzędu Miasta i wykonawcy firmie "Chećko" udało się po raz kolejny dotrzymać zaplanowanego terminu wykonywanych prac. Mieszkańcy są wdzięczni za zapewnienie swobodnego dojścia do domów. Dziękujemy za wzorowe wykorzystanie dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”. Na samym końcu zaproszenia widnieje podpis „wdzięczni mieszkańcy”.
Jeszcze w grudniu wykonawca zapewniał, że prace zostaną zakończone w ciągu najlbiżlyszch tygodni. Natomiast opóźnienia się spowodowane trudną sytuacją na rynku dostaw materiałów oraz niekorzystną pogodą. 

Jednak mamy początek marca 2022 roku, a ul. Długosza wciąż nie została zrobiona. Dopiero w minionym tygodniu firma Chećko zajęła się wylaniem pierwszej warstwy asfaltu. Wykonawca musi zająć się jeszcze regulacją studzienek. Dopiero wtedy będzie mógł przystąpić do układania warstwy ścieralnej asfaltu. Kiedy to się stanie? Najprawdpodobniej w połowie marca, bo wykonawca nie podał nowego, oficjalnego zakończenia inwestycji.

Mieszkańcy mają już dosyć przeciągającego się remontu oraz wytykają błędy wykonawcy. - Jesteśmy już zmęczeni i zirytowani tym remontem. Jest już prawie trzy miesiące po terminie, a prace wciąż się nie zakończyły. Natomiast ich jakość pozostawia wiele do życzenia – żali się pani Czesława. - Ulica która, do tej pory była dość szeroka żeby z jednej strony parkować auta mieszkańców, a z drugiej strony przejeżdżać spokojnie została zwężona, chodniki zostały poszerzone. Nie wspomnę o tym, że te chodniki są bardziej pofalowane niż Bałtyk w wietrzny dzień. Najbardziej moją uwage zwróciło miejsce przy posesji nr 23 gdzie mimo drzewa stoi również słup wysokiego napięcia, co daje bardzo niewiele miejsca żeby spokojnie przejść z wózkiem dzieciecym podczas spaceru – podkreśla czytelnik Krzysztof.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami w sprawie opóźnień przy ul. Długosza oraz tego czy na wykonawcę zostaną nałożone kary umowne, w związku przeciągającym się remontem. Czekamy na odpowiedź.

Fotoreportaż



Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości