Wiadomości

Gorzów: Miejskie inwestycje pod znakiem zapytania?

5 marca 2022, 13:54
fot. archiwum
Po weekendzie mamy poznać decyzję władz Gorzowa w sprawie realizacji miejskich inwestycji w 2022 roku. Całkiem możliwe, że niektóre z zaplanowanych inwestycji mogą nie zostać zrealizowane, a inne będą miały jeszcze większe opóźnienia.

Wiele inwestycji w Gorzowie ma obecnie spory poślizg i nie wiadomo czy terminy, które podali wykonawcy zostaną ostatecznie dotrzymane, a tym samym czy nie będzie kolejnych wniosków o wydłużenie prac. Poślizg ma m.in. przebudowa ul. Słonecznej, Spichrzowej, Długosza, Chrobrego i Mieszka I czy rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Więcej na ten temat tej ostatniej inwestycji przeczytasz w artykule "Będzie ogromny poślizg przy rozbudowie DK22 w Gorzowie".

Jednak obecna sytuacja w kraju – wciąż rosnąca inflacja, wzrost cen paliw czy droga energia oraz wojna w Ukrainie spowodowały, że władze Gorzowa analizują sytuację finansową miasta i zastanawiają się nad cięciem inwestycji, które mają zostać zrealizowane w 2022 roku w mieście. 

Prawdpodobnie we wtorek 8 marca lub w środę 9 marca będzie wiadomo z jakich inwestycji miasto zrezygnuje, a także jakie opóźnienia będą miały inwestycje obecnie realizowane - wówczas ma odbyć się konferencja prasowa. Ponadto miasto spodziewa się, że wielu wykonawców będzie składało wniosek o wydłużenie prac z powodu braków pracowników – spora część osób, to obywatele Ukrainy, którzy ze względu na wojnę wrócili do kraju, aby walczyć o swoją ojczyznę. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości