• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy są wkurzeni, bo końca remontu nie widać. Jak tłumaczy się wykonawca? [zdjęcia]

10 grudnia 2021, 13:10
fot. gorzowianin.com
Remont ul. Długosza w Gorzowie na pewno nie zakończy się w terminie. Mieszkańcy są oburzeni, bo na placu budowy pracuje zaledwie po kilku robotników i nie wiadomo, kiedy droga będzie gotowa. Natomiast wykonawca tłumaczy się brakiem materiałów i opóźnieniem w dostawach. Dlatego wkurzeni mieszkańcy postanowili zaprosić na uroczyste otwarcie rozkopanej drogi.

Pod koniec sierpnia rozpoczęła się przebudowa ul. Długosza na całym jej odcinku od skrzyżowania z ul. Fredry do skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego.  Inwestycją zajmuje się firma "Chećko" Jacek Chećko z Gorzowa za kwotę 2 mln 100 tys. 949,38 zł. Według umowy, wykonawca miał czas do 20 grudnia 2021 roku na realizację wszystkich prac. Oczywiście ten termin nie zostanie dotrzymany. Wystarczy spojrzeć na to, jak wygląda plac budowy – gołym okiem widać, że zrobienia jest jeszcze bardzo dużo. 

Mieszkańcy ul. Długosza są oburzeni, tym że na placu budowy praktycznie nic się nie dzieje. W piątek 10 grudnia po godz. 11, kiedy nasz fotoreporter wybrał się na ulicę Długosza, na całym remontowanym odcinku pracowało zaledwie trzech robotników. - Od początku remontu tak to wygląda, że jest po kilku pracowników - podkreśla pan Przemysław, mieszkaniec ul. Długosza. - Nie do pomyślenia jest to, że przy tego typu inwestycji, gdzie na ulicy jest przedszkole, robotnicy pracowali w godz. 7-15, zamiast do zmierzchu, jak to robią inne firmy. A tutaj, wychodzę do pracy - jeszcze ich nie ma, wracam - już nie ma. Koszmar - żali się z kolei pani Czesława.

Jaki jest powód opóźnień, skoro wykonawca miał 5 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac? Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz w tej sprawie oraz pytaniami dlaczego inwestycja nie zostanie ukończona w grudniu, a także czy jest wniosek o nowy termin prac. 

- Stan prac przy przebudowie ulicy Długosza wskazuje na niedotrzymanie terminu. Wykonawca zobowiązany do złożenia wyjaśnień, poinformował, że czeka na dostawę materiałów do dokończenia remontu. Tłumaczy, że problemem jest trudna sytuacja na rynku dostaw materiałów budowlanych. Dostawy mają opóźnienie. Uważa, że niezbędne materiały budowlane dotrą w najbliższym czasie. Zapewnia, że jeśli pogoda na to pozwoli, to inwestycję zakończy w ciągu kilku tygodni. Wykonawca zobowiązał się do pilnego udostępnienia drogi dla mieszkańców, na razie w formie prowizorycznej. Ocena inwestycji, w tym również termin jej realizacji, nastąpi po jej zakończeniu – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Z kolei wkurzeni mieszkańcy ul. Długosza opublikowali w sieci ironiczne zaproszenie na uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi, które ma się odbyć 20 grudnia o godz. 12. Na plakacie możemy przeczytać, że "dzięki ofiarnej i rzetelnej pracy pracowników Urzędu Miasta i wykonawcy firmie "Chećko" udało się po raz kolejny dotrzymać zaplanowanego terminu wykonywanych prac". Dalej są dołączone zdjęcia, na których widać rozkopaną ul. Długosza i podpisy "mieszkańcy są wdzięczni za zapewnienie swobodnego dojścia do domów", "dziękujemy za wzorowe wykorzystanie dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych". Na samym końcu zaproszenia widnieje podpis "wdzięczni mieszkańcy".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

1/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

2/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

2/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

3/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

3/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

4/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

4/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

5/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

5/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

6/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

6/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

7/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

7/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

8/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

8/8 Stan prac na Długosza - grudzień 2021

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości