Wiadomości

Pamiętaj o wymianie starego pieca

1 marca 2022, 08:37
Do 1 stycznia 2023 roku zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Lubuskiego, przestarzałe piece trzeba będzie wymienić na mniej uciążliwe dla środowiska. Użytkować będzie można wyłącznie kotły spełniające wymogi emisyjne klasy piątej.

Ograniczenia dotyczą również wszystkich kominków i pieców: dopuszczone do użytkowania będą tylko spełniające wymagania i posiadające certyfikat Ekoprojektu (Ecodesign). Obowiązek obejmuje zarówno prywatne budynki jedno i wielorodzinne, jak i budynki gospodarcze, szklarnie i tunele foliowe, lokale usługowe oraz zakłady przemysłowe.

- Osoby, które będą używały pieców niespełniających norm, będą dopuszczały się wykroczenia określonego w ustawie prawo o ochronie środowiska, za które przewidziana jest kara grzywny do 5 tys. zł – podkreśla Andrzej Jasiński, komendant gorzowskiej Straży Miejskiej.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela wydział ochrony środowiska i rolnictwa Urzędu Miasta Gorzowa pod nr tel. 957355703 lub adresem mailowym wsr@um.gorzow.pl. Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z dofinansowania na wymianę przestarzałych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynków w ramach Programu Czyste powietrze. Szczegółowe informacje o programie i dofinansowaniu znajdują się na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, który realizuje program.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości