• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Lokalny objazd dla mieszkańców został zamknięty, bo korzystali z niego inni kierowcy

28 lutego 2022, 10:03
fot. archiwum
W poniedziałek 28 lutego został zamknięty lokalny objazd dla mieszkańców Łupowa. Mieszkańcy, aby nie nadrabiać kilometrów w związku z przebudową mostu, mogli na podstawie specjalnych przepustek skorzystać z wyznaczonego przejazdu. Jednak z lokalnego objazdu korzystali również inni kierowcy, w tym również kierowcy pojazdów ciężarowych. Dlatego też na wniosek policji i wykonawcy robót droga została zamknięta.

W środę 16 lutego most w Łupowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 został zamknięty i ruszyła jego przebudowa. Na czas prac, droga w miejscu remontu została zamknięta, a Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze wyznaczył objazdy. Niestety spora część kierowców w pierwszy dzień remontu nie patrzyła na wyznaczone objazdy i zawracała tuż przed zamkniętym mostem o czym informowaliśmy w artykule "Ruszył remont mostu w Łupowie. Kierowcy jeżdżą na pamięć i zawracają". Dla kierowców samochodów osobowych został wyznaczony objazd przez Racław, a dla pojazdów ciężarowych przez Krzeszyce i Świerkocin.

Gmina Bogdaniec, zdecydowała ułatwić życie części mieszkańców Łupowa i wyznaczyła lokalny objazd na podstawie specjalnych przepustek, tak aby nie musieli nadrabiać kilometrów chcąc dojechać do pracy czy odwieźć dzieci do szkoły. Przejazd został umożliwony drogą wzdłuż kanału od strony ul. Leśników. - Droga dojazdowa została utworzona z myślą o mieszkańcach ul. Słowackiego nr 7-45, Leśników, Strumykowej, Lukrecjowe Wzgórza, Wiśniowej, Polnej, Brzozowej w celu skomunikowania z przedszkolami, szkołami i urzędami znajdującymi się na terenie gminy – opowiada Krystyna Pławska, wójt gminy Bogdaniec.

Jednak jak się szybko okazało, z objazdu dla mieszkańców pobliskich ulic zaczęli korzystać również inni kierowcy. Dlatego też przy placu budowy wstał policyjny patrol. - Od 16 lutego do 24 lutego patrole policyjne odnotowały przejazd ponad 1000 pojazdów na dobę, w tym dużą liczbę pojazdów powyżej 3,5 tys. tony. Korzystanie z przejazdu przez osoby nieuprawione, brak przestrzegania zasad korzystanie z drogi tymczasowej stworzyły duże zagrożenie dla uczestników ruchu, a przede wszystkim dla pracowników budowy. Wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz wykonawca robót zażądali natychmiastowego wyłączenia przejazdu jako drogi nie spełniającej wymogów bezpieczeństwa dla osób realizujących przebudowę mostu – mówi Krystyna Pławska, wójt gminy Bogdaniec.

Dlatego też władze gminy Bogdaniec zdecydowały, że od poniedziałku 28 lutego droga dojazdowa dla mieszkańców zostanie zamknięta. Tym samym zostały unieważnione karty przejazdu. - Podziękujcie cwaniakom, którzy jeździli bez zezwolenia - podkreśla pan Michał, mieszkaniec gminy Bogdaniec.

- Przez pierwsze kilka dni policjanci upominali kierowców, którzy próbowali korzystać z objazdu dla mieszkańców. Jednak w późniejszym czasie zostało wystawionych również kilka mandatów za niedostosowanie się do znaku zakazu ruchu - komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości