• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nad Gorzów nadciąga kolejny orkan. Znów będzie mocno wiało!

18 lutego 2022, 12:30
fot. archiwum
IMGW wydało kolejne ostrzeżenie przed orkanem. Tym razem orkan Eunice ma dotrzeć do Gorzowa w piątkowy wieczór. Porywy wiatru w Gorzowie i powiecie gorzowskim mogą osiągnąć 120 km/h.

Mieszkańcy i służby nie odetchnęły po orkanie Dudley, który w czwartek 17 lutego przeszedł przez Gorzów i całe województwo lubuskie i wyrządził sporo szkód o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Połamane drzewa i uszkodzone dachy. Strażacy usuwają skutki silnego wiatru", a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przez kolejnym orkanem.

Tym razem dla Gorzowa, powiatu gorzowskiego i strzelecko-drezdeneckiego obowiązuje alert trzeciego stopnia. Wszystko przez to, że nad Polskę nadciąga bardzo silny niż Zeyneyp, a wraz z nim wichura o mocy orkanu, który otrzymał tym razem nazwę Eunice.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku 18 lutego do godz. 7.30 w sobotę 19 lutego. Już w piątkowy wieczór na północy województwa porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 120 km/h. Wichurze mogą towarzyszyć lokalnie trąby powietrzne. Natomiast ryzyko burz jest mniejsze niż poprzedniej doby.

Silny wiatr będzie łamał drzewa czy zrywał linie energetyczne. Dlatego też są możliwe przerwy w dostawie prądu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości