• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Coraz wyższy poziom Warty. Dolne tarasy bulwarów pod wodą

18 lutego 2022, 11:27
fot. Dariusz Wieczorek, Urząd Miasta Gorzowa
Od ponad tygodnia poziom rzeki Warty w Gorzowie stale się podnosi. W piątek 18 lutego do stanu ostrzegawczego brakuje zaledwie 19 cm. To spowodowało, że dolne tarasy bulwarów zostały zalane.

Od początku lutego poziom wody w rzece Warcie jest coraz wyższy. We wtorek 8 lutego wodowskaz koło mostu Lubuskiego pokazywał że poziom wody w rzece Warcie wynosił 340 cm i woda powoli wlewała się na dolne tarasy nadwarciańskich bulwarów. Dlatego też miasto zdecydowało, że zamknie wstęp na dolne tarasu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Gorzów: Dolny taras na bulwarze został zamknięty”.

Natomiast w piątek 18 lutego poziom wody w Warcie jest wyższy aż od 31 cm i wynosi obecnie 371 cm. Tym samym dolne tarasy znalazły się całkowicie pod wodą. Miasto przypomina, że obowiązuje zakaz wstępu, a schody prowadzące na dół są zamknięte. 

Zakaz wstępu obowiązuje do odwołania. Warto podkreślić, że stan ostrzegawczy to 390 cm, a stan alarmowy to aż 470 cm.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości