• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Coraz wygodniej na trasie Gorzów - Zbąszynek

7 lutego 2022, 13:40, rt
źródło: Polregio
W poniedziałkowy poranek, 7 lutego 2022, na trasie Gorzów - Zbąszynek pojawił się dwuczłonowy spalinowy zespół trakcyjny Düwag Wadloper DH2, na polskiej sieci oznaczony jako SN83. Pojazdy tego producenta, w jednoczłonowej wersji (SN82) pojawiły się na linii 367 w drugiej połowie 2021 roku.

Ze względu na minimalistyczny design szybko zostały nazwane "tłuczkami". Coś w tym jest. Pudło pojazdu przypomina solidny, niemiecki tłuczek. Mimo że nie są to nowe konstrukcje, pojazdy pozytywnie zaskakują pasażerów komfortowymi siedzeniami. Wśród plusów tej konstrukcji warto także wspomnieć o dużej przestrzeni na nogi między siedzeniami (nawet dla wysokich osób), o której w starszych szynobusach bydgoskiej PESA można tylko pomarzyć. 

SKPL to firma, która posiada znaczny potencjał taborowy. Ostatnim zakupem SKPL były holenderskie spalinowe zespoły trakcyjne DM90 (polskie oznaczenie SD85), które obecnie są przystosowywane do ruchu na sieci PKP PLK. Perspektywicznie współpraca taborowa pomiędzy POLREGIO oraz SKPL może być dobrą alternatywą, by uzupełnić braki taborowe w poszczególnych województwach. Z korzyścią dla pasażerów. Czas eksploatacji niezbyt lubianych "żelazek" SA105 powinny ostatecznie dobiec końca.

To nie koniec niespodzianek POLREGIO na lubuskich torach. O kolejnych niebawem…

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości