Wiadomości

Most w Łupowie zostanie zamknięty. Kierowców czekają utrudnienia i objazdy

12 lutego 2022, 15:03
fot. archiwum
W środę 16 lutego rusza remont mostu w Łupowie. Kierowców, którzy do tej pory jeździli drogą wojewódzką nr 132 czekają utrudnienia i objazdy. Prace mają potrwać do końca czerwca 2022 roku.

Na początku lutego portal gorzowianin.com informował, że most w Łupowie zostanie przebudowany, a kierowców czekają utrudnienia i objazdy. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, natomiast pracami zajmie się firma Detal Konstrukcje z Biertnatowic za kwotę 1 mln 963 tys. 938,12 zł.

Początkowo inwestycja ponad nazwą „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 w miejscowości Łupowo” miała rozpocząć się w poniedziałek 14 lutego, ale Urząd Gminy Bogdaniec poinformował właśnie, że prace rozpoczną się jednak w środę 16 lutego. To oznacza zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 132 w miejscu prowadzonych prac i utrudnienia oraz objazdy dla kierowców.

W środę 16 lutego wykonawca zajmie się rozbiórką nawierzchni. Następne prace obejmą  demontaż istniejącej konstrukcji mostu i budowę nowej. Według specyfikacji, nowy most będzie konstrukcją jednoprzęsłową, wykonaną na prefabrykowanych przepustach żelbetowych. Ponadto zostanie wykonane nowe odwodnienie. Oprócz tego z jednej strony mostu zostanie wybudowany chodnik o szerokości 2 m, a z drugiej ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,5 m.

Termin zakończenia prac to 30 czerwca 2022 roku.

Zamknięty most w Łupwie. Utrudnienia i objazdy dla kierowców 

W związku z zamknięciem DW132 w miejscu prowadzonych prac, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze wyznaczył następujące objazdy. Kierowcy aut osobowych jadący od strony Gorzowa w kierunku Kostrzyna nad Odrą będą musieli jechać drogą wojewódzką nr 130 przez Baczynę, a następnie skręcić na Racław i wyjadą na rondzie w Łupowie.

Z kolei kierowcy pojazdów ciężarowych będą musieli korzystać z objazdu wyznaczonego drogą krajową nr 22 i drogą wojewódzką nr 131. Jadąc od strony Gorzowa w kierunku Kostrzyna objazd będzie prowadził DK22 przez Bolemin, Krzeszyce i następnie DW131 przez Świerkocin aż do skrzyżowania z DW132 w Nowinach Wielkich. 

Przebudowa mostu to również utrudnienia dla samych mieszkańców Łupowa. Piesi będą mogli korzystać z tymczasowej kładki, która zostanie ułożona obok budowanej przeprawy. Natomiast kierowcy będą musieli niestety jeździć objazdami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości