• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Most w Łupowie zostanie zamknięty. Kierowców czekają utrudnienia i objazdy

12 lutego 2022, 15:03
fot. archiwum
W środę 16 lutego rusza remont mostu w Łupowie. Kierowców, którzy do tej pory jeździli drogą wojewódzką nr 132 czekają utrudnienia i objazdy. Prace mają potrwać do końca czerwca 2022 roku.

Na początku lutego portal gorzowianin.com informował, że most w Łupowie zostanie przebudowany, a kierowców czekają utrudnienia i objazdy. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, natomiast pracami zajmie się firma Detal Konstrukcje z Biertnatowic za kwotę 1 mln 963 tys. 938,12 zł.

Początkowo inwestycja ponad nazwą „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 w miejscowości Łupowo” miała rozpocząć się w poniedziałek 14 lutego, ale Urząd Gminy Bogdaniec poinformował właśnie, że prace rozpoczną się jednak w środę 16 lutego. To oznacza zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 132 w miejscu prowadzonych prac i utrudnienia oraz objazdy dla kierowców.

W środę 16 lutego wykonawca zajmie się rozbiórką nawierzchni. Następne prace obejmą  demontaż istniejącej konstrukcji mostu i budowę nowej. Według specyfikacji, nowy most będzie konstrukcją jednoprzęsłową, wykonaną na prefabrykowanych przepustach żelbetowych. Ponadto zostanie wykonane nowe odwodnienie. Oprócz tego z jednej strony mostu zostanie wybudowany chodnik o szerokości 2 m, a z drugiej ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,5 m.

Termin zakończenia prac to 30 czerwca 2022 roku.

Zamknięty most w Łupwie. Utrudnienia i objazdy dla kierowców 

W związku z zamknięciem DW132 w miejscu prowadzonych prac, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze wyznaczył następujące objazdy. Kierowcy aut osobowych jadący od strony Gorzowa w kierunku Kostrzyna nad Odrą będą musieli jechać drogą wojewódzką nr 130 przez Baczynę, a następnie skręcić na Racław i wyjadą na rondzie w Łupowie.

Z kolei kierowcy pojazdów ciężarowych będą musieli korzystać z objazdu wyznaczonego drogą krajową nr 22 i drogą wojewódzką nr 131. Jadąc od strony Gorzowa w kierunku Kostrzyna objazd będzie prowadził DK22 przez Bolemin, Krzeszyce i następnie DW131 przez Świerkocin aż do skrzyżowania z DW132 w Nowinach Wielkich. 

Przebudowa mostu to również utrudnienia dla samych mieszkańców Łupowa. Piesi będą mogli korzystać z tymczasowej kładki, która zostanie ułożona obok budowanej przeprawy. Natomiast kierowcy będą musieli niestety jeździć objazdami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości