• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Most w Łupowie zostanie przebudowany. Będą utrudnienia i objazdy

1 lutego 2022, 11:40
fot. gorzowianin.com
Kierowców jeżdżących drogą wojewódzką nr 132 czeka kilka miesięcy utrudnień i objazdów. Wszystko przez przebudowę mostu w miejscowości Łupowo. Prace rozpoczną się w połowie lutego.

W poniedziałek 14 lutego rozpocznie się inwestycja pod nazwą „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 w miejscowości Łupowo”. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, natomiast pracami zajmie się firma Detal Konstrukcje z Biertnatowic za kwotę 1 mln 963 tys. 938,12 zł.

Wykonawca  będzie musiał zająć się rozbiórką nawierzchni, a następnie demontażem istniejącej konstrukcji mostu i budową nowej. Nowy most będzie konstrukcją jednoprzęsłową, wykonaną na prefabrykowanych przepustach żelbetowych. Ponadto zostanie wykonane nowe odwodnienie. Oprócz tego z jednej strony mostu zostanie wybudowany chodnik o szerokości 2 m, a z drugiej ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3,5. 

Na czas prac droga w tym miejscu zostanie zamknięta, a to oznacza dla kierowców kilkumiesięczne utrudnienia i objazdy, ponieważ wszystkie prace powinny zakończyć się do czerwca 2022 roku. 

Utrudnienia i objazdy dla kierowców 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze wyznaczył następujące objazdy. Kierowcy aut osobowych jadący od strony Gorzowa w kierunku Kostrzyna nad Odrą będą musieli jechać drogą wojewódzką nr 130 przez Baczynę, a następnie skręcić na Racław i wyjadą na rondzie w Łupowie.

Z kolei kierowcy pojazdów ciężarowych będą musieli korzystać z objazdu wyznaczonego drogą krajową nr 22 i drogą wojewódzką nr 131. Jadąc od strony Gorzowa w kierunku Kostrzyna objazd będzie prowadził DK22 przez Bolemin, Krzeszyce i następnie DW131 przez Świerkocin aż do skrzyżowania z DW132 w Nowinach Wielkich. 

Przebudowa mostu to również utrudnienia dla samych mieszkańców Łupowa. Piesi będą mogli korzystać z tymczasowej kładki, która zostanie ułożona obok budowanej przeprawy. Natomiast kierowcy będą musieli niestety korzystać z objazdów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości