Wiadomości

Będzie kolejne podejście do rozbudowy skateparku w parku Kopernika

10 lutego 2022, 13:52
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa przygotowują się do ogłoszenia kolejnego przetargu na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Miasto zwiększyło budżet na tę inwestycję. Nowe postępowanie powinno zostać ogłoszone najpóźniej do końca marca.

Jesienią 2021 roku władze Gorzowa unieważniły przetarg na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Wówczas miasto przeznaczyło na inwestycję  416 tys. 982 zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Techramps z Krakowa na kwotę 1 mln 45 tys. 500 zł, czyli o 628 tys. 518 zł więcej od założonego budżetu. Z kolei firma Altramps z Trzebini chciała 1 mln 107 tys. zł – to o 690 tys. 18 zł więcej. Dlatego też przetarg został unieważniony. 

Zgodnie z planem zamówień publicznych na 2022 rok, w najbliższych tygodniach (najpóźniej do końca marca) władze Gorzowa planują ogłoszenie kolejnego przetargu. Tym razem na rozbudowę skateparku miasto chce przeznaczyć 562 tys. 179 zł.

Jeżeli tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie musiał zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach. Całość ma być połączona z obecnym skateparkiem. Ponadto wykonawca ma zamontować oświetlenie i uporządkować teren. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości