• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Policjant z Gorzowa działał w grupie przestępczej handlującej narkotykami

8 lutego 2022, 17:30
fot. Lubuska policja
Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie działał w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i handlem narkotykami. Mężczyzna został zwolniony dyscyplinarnie ze służby, jak sprawa wyszła na jaw. Były już policjant usłyszał kilka zarzutów. Do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

W poniedziałek 7 lutego portal gorzowianin.com informował o tym, że do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia przeciwko osobom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i handlem narkotykami. Do obrotu wprowadzono blisko tonę narkotyków - marihuanę, amfetaminę, kokainę, tabletki ecstasy oraz metamfetaminę. Do sprawy zatrzymano łącznie 22 osoby, z których 14 zostało tymczasowo aresztowanych, a 11 z nich działało w zorganizowanej grupie przestępczej. To mężczyźni w wieku od 22 do 44 lat. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono łącznie 63 zarzuty. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Wprowadzili na rynek tonę narkotyków. Policjanci rozbili grupę przestępczą".

Jak ustalił portal gorzowianin.com, w tej zorganizowanej grupie przestępczej działał również policjant z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, który w listopadzie 2020 roku został dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Mężczyzna przepracował w policji ponad 10 lat. Funkcjonariusz został zatrzymany, kiedy miał przy sobie dużą ilość narkotyków. O tej sprawie informowaliśmy w artykule "Policjant z Gorzowa usłyszał zarzuty związane z handlem narkotykami". Wówczas Prokuratura Okręgowa w Gorzowie nie chciała zdradzać szczegółów sprawy i informowała tylko, że policjant miał związek z dużą sprawą związaną z obrotem narkotykami na terenie Gorzowa i okolic. 

Teraz już wiadomo, jakie dokładnie zarzuty usłyszał były już policjant. - Były funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie usłyszał zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzuty za posiadanie, obrót i przemyt narkotyków. A także zarzut dotyczący przekroczenia uprawnień. Grozi mu do 12 lat więzienia – mówi Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Proces w tej sprawie powinien ruszyć jeszcze w 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości