• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

W dwie godziny sześciu piratów drogowych straciło prawo jazdy

7 lutego 2022, 11:25
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa w ciągu dwóch godzin zatrzymali aż sześciu kierowców, którzy zdecydowanie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista miał na liczniku aż 143 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami na łączną kwotę 12 tys. zł.

W miniony weekend policjanci z gorzowskiej grupy Speed patrolowali drogę wojewódzką nr 132, gdzie stale dochodzi o przekroczeń prędkości przez kierowców w terenie zabudowanym. Tylko w ciągu dwóch godzin zatrzymali aż sześciu, kierowców, którzy zdecydowanie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. 

Już po godz. 10 rano w sobotę 5 lutego policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę peugeota, który jechał 133 km/h przez Mościczki, gdzie obowiązywało ograniczenie 70 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i zapłaci 2 tys. zł mandatu. Natomiast po godz. 11 policjanci zatrzymywali kolejnych kierowców praktycznie co kilkanaście minut. Podobnie jak 33-latek, prawo jazdy stracił 24-letni kierowca audi (jechał 104 km/h na 50) oraz 69-latka w skodzie (116 km/h na 50). Niespełna 10 minut po kontroli, policjanci zauważyli kierowcę opla, który jechał z prędkością 143 km/h, czyli  niemal trzykrotnie więcej niż ograniczenie. To musiało zakończyć się zatrzymaniem uprawnień 24-latka i mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. 

Ukarani zostali również dwaj kierowcy BMW, którzy pędzili przez teren zabudowany. 37-latek w BMW jechał przez miejscowość 127 km/h, a 47-letni kierujący BMW miał na liczniku 109 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Młodszy zapłaci mandat w wysokości 2,5 tys. zł, a starszy otrzymał mandat w wysokości 1,5 tys. zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości