• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Pracowita noc strażaków. Usuwali połamane drzewa i pomogli 70-latce

30 stycznia 2022, 10:02
To była bardzo pracowita noc oraz poranek dla strażaków z Gorzowa i okolic. Do tej pory strażacy PSP i OSP interweniowali blisko 60 razy. Przede wszystkim usuwali powalone drzewa.

Do pierwszego zdarzenia związanego z silnym wiatrem strażacy wyjechali o godz. 21.33 w miejscowości Witnica, gdzie drzewo spadło na drogę na wysokości cmentarza. Następnie strażacy interweniowali w Gliniku, gdzie na drogę w stronę miejscowości Orzelec również spadło drzewo. Pomoc strażaków była potrzebna również w Ulimiu, Brzozowcu, Kostrzynie nad Odrą, Mościcach, Wysokiej, Kamieniu Wielkim czy Witnicy.

Z kolei o godz. 22.04 gorzowscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Wełniany Rynek z budynku Przemysłówki został zerwany duży arkusz blachy, a wiatr przesuwa go po deptaku. W samym Gorzowie strażacy interweniowali również przy ul. Kosynierów Gdyńskich, Matejki, Łużyckiej, Przemysłowej, Zawackiej, Wyszyńskiego czy Dobrej. Wszędzie strażacy usuwali powalone drzewa. 

Z kolei o godz. 23.18 w Ludzisławicach z powodu braku prądu, pomocy potrzebowała 70-letnia kobieta, która znajdowała się pod tlenem. Przez awarię prądu nie działał separator tlenu i strażacy dostarczyli na miejsce agregat.

Strażacy do zdarzeń wyjeżdżali przez całą noc. Przed godz. 1 w nocy w Deszcznie pomagali pogotowiu energetycznemu w usunięciu drzewa, o godz. 3.40 usuwali drzewo z drogi w Prądocinie, a o godz. 5.39 interweniowali w Starym Polichnie, gdzie również powalone drzewo blokowało ruch.

Do kolejnych zdarzeń byli wzywani również w niedzielę 30 stycznia nad ranem. O godz. 6.59 dwa zastępy straży pożarnej zostały wezwane do hotelu Gracja, gdzie drzewo spadło na szklany dach hotelu, który został uszkodzony i do środka zaczęła wlewać się woda. Natomiast o godz. 7.01 usuwali drzewo z ul. Olimpijskiej w Gorzowie. 

Strażacy również po godz. 9 byli wzywani do kolejnych zdarzeń. W Santocku drzewo przewróciło się na dom i uszkodziło fragment dachu, w Deszcznie spadło na linię energetyczną, a w Witnicy drzewo wyrwane z korzeniami spadło na garaż.  Na godz. 10 strażacy PSP z Gorzowa oraz z OSP z okolicznych gmin interweniowali blisko 60 razy.

Silny wiatr dał się również we znaki w centrum Gorzowa. Przy ul. Sikorskiego, Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego zostały poprzewracane słupki, pachołki oraz barierki. Wskutek silnego wiatru, który łąmał drzewa i konary, dochodziło również do uszkodzenia linii energetycznych, przez co w wielu miejscowościach nie było prądu. Enea Gorzów w swoich komunikatach informowała, gdzie były przerwy w dostawie prądu.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości