• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Kim jest nowa radna Katarzyna Szymczak?

26 stycznia 2022, 09:45
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa zostanie zaprzysiężona nowa radna. Katarzyna Szymczak obejmie mandat po zmarłej Grażynie Wojciechowskiej. Początek sesji o godz. 14.

W poniedziałek 24 stycznia portal gorzowianin.com informował oficjalnie jako pierwszy, że nową radną, która obejmie mandat po zmarłej Grażynie Wojciechowskiej będzie Katarzyna Szymczak. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Nowa radna w Radzie Miasta Gorzowa. Zastąpi zmarłą Grażynę Wojciechowską”.

- Pani Katarzyna Szymczak zgodziła się na objęcie mandatu radnej Rady Miasta Gorzowa. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań formalnych. Pani Katarzyna Szymczak zostanie zaprzysiężona podczas najbliższej sesji, która odbędzie się w środę 26 stycznia – mówił w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta Gorzowa. 

Środowa Sesja Rady Miasta Gorzowa rozpocznie się o godz. 14 i będzie prowadzona w trybie on-line, jednak nowa radna pojawi się w sali sesyjnej, aby złożyć przysięgę przez przewodniczącym Rady Miasta Gorzowa Janem Kaczanowskim.

Kim jest nowa radna Katarzyna Szymczak? Wiadomo, że ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyplomy tej uczelni zdobyła również na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.  Studiowała też na uniwersytecie Universidade Técnica de Lisboa w stolicy Portugalii. Ceni sobie to doświadczenie, bo pozwoliło jej na poznanie i porównanie życia w innym kraju i dało nowe znajomości. Radna pracuje w firmie międzynarodowej, jestem miłośniczką podróży, aranżacji wnętrz oraz nauki języków obcych. 

- Każda podróż daje mi możliwość obserwacji tego, jak żyją inne narody i zdobywania nowych kontaktów. Korzystając z umiejętności językowych, jako gorzowska radna, chciałabym nawiązywać kontakty z gminami innych krajów europejskich. Nasze miasto jest warte poznania na większą skalę, a współpraca międzynarodowa może okazać się korzystna dla miasta, na przykład dla uczniów naszych szkół. Ponieważ moją pasją jest edukacja, z zainteresowaniem będę więc spoglądać w tę stronę. Drugi pakiet zagadnień, które budzą moje zainteresowanie, to wspomniana już międzynarodowa współpraca miasta. Ona może pomóc w rozwoju zarówno edukacji, jak i gospodarki. Liczę na to, że moje doświadczenie i umiejętności językowe mogą się tu przydać. Ale najpierw chcę się zapoznać z międzynarodowymi relacjami miasta, z zagranicznymi partnerami Gorzowa, z obszarami współpracy i z perspektywami rozwoju. Potrzebuję na to trochę czasu, poznać dokumenty i uwarunkowania, poznać ludzi zaangażowanych w tę współpracę - mówi nowa radna Katarzyna Szymczak.

- Staram się, by moje zaangażowanie społeczne było odpowiedzialne. Dlatego chcę przyjrzeć się sprawom poruszanym w komisjach rady miasta, poznać problemy, które aktualnie są do rozwiązania. Wtedy zdecyduję, jakim obszarom chciałabym się poświęcić. Potrzebuję trochę czasu na przemyślane decyzje. Przed ich podjęciem, chcę się porozumieć się z koleżankami i kolegami radnymi, poznać ich zdanie po to, żeby nasze relacje były jak najlepsze i byśmy mogli się wspierać - podkreśla Szymczak. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości