Wiadomości

Nowa radna w Radzie Miasta Gorzowa. Zastąpi zmarłą Grażynę Wojciechowską

24 stycznia 2022, 10:51
fot. archiwum
Podczas styczniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa zostanie zaprzysiężona nowa radna, która obejmie mandat po zmarłej Grażynie Wojciechowskiej. Nową radną zostanie Katarzyna Szymczak.

Informacja o śmierci radnej Grażyny Wojciechowskiej była szokiem dla wielu mieszkańców Gorzowa oraz dla władz miasta. Radna Grażyna Wojciechowska zmarła w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku w wieku 74-lat. Przegrała walkę z ciężką chorobą. Natomiast 10 stycznia odbył się pogrzeb radnej, w którym wzięły udział tłumy mieszkańców Gorzowa. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Ostatnia droga Grażyny Wojciechowskiej. Tłumy gorzowian żegnają radną".

W ubiegłą środę 19 stycznia został oficjalnie wygaszony mandat zmarłej Grażyny Wojciechowskiej i trwają przygotowania do zaprzysiężenia nowej radnej podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 26 stycznia. Portal gorzowianin.com dowiedział się, kto obejmie mandat po zmarłej Grażynie Wojciechowskiej. 

Śp. radna Grażyna Wojciechowska startowała z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Wójcickiego z okręgu nr 5, który obejmował os. Górczyn i Dolinki. Radna Wojciechowska zdobyła najwięcej głosów - aż 1564. Drugi był Przemysław Granat (368 głosów), który również zdobył mandat radnego. 

Natomiast trzecie miejsce na liście zdobyła Katarzyna Szymczak (276 głosów) i to właśnie jej w pierwszej kolejności przysługuje objęcie mandatu po zmarłej Grażynie Wojciechowskiej. - W piątek 21 stycznia otrzymałem postanowienie w sprawie obsadzenia mandatu po zmarłej Grażynie Wojciechowskiej. Pani Katarzyna Szymczak zgodziła się na objęcie mandatu radnej Rady Miasta Gorzowa. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań formalnych. Pani Katarzyna Szymczak zostanie zaprzysiężona podczas najbliższej sesji, która odbędzie się w środę 26 stycznia – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta Gorzowa. 

Katarzyna Szymczak jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Universidade Tecnica de Lisboa w Lizbonie. Obecnie prowadzi szkołę języków obcych Grenadine, która oferuje kursy i zajęcia z języka francuskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. 

W 2018 roku podczas wyborów samorządowych pisała o sobie tak - „Pracuję jako lektor i tłumacz języka francuskiego, a także jako specjalista na rynek europejski w jednej z największych gorzowskich firm. Chciałabym w radzie miasta wspierać lokalnych przedsiębiorców, a także pomagać poszukującym zatrudnienia oraz zapewnić seniorom miłe spędzanie czasu w naszym mieście”.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości