• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Sprawdź, gdzie w Gorzowie trzeba płacić za parkowanie [mapa]

24 stycznia 2022, 10:11, Anna Kluwak
fot. archiwum
Urząd Miasta Gorzowa przygotował dla kierowców mapę miejsc płatnego parkowania. Mapa pokazuje, gdzie znajdują się aktywne parkomaty czy parkingi OSiR oraz tzw. „koperty” dla dostawców.

Miasto Gorzów od poniedziałku 17 stycznia 2022 roku wprowadziło podwyżkę opłat za parkowanie na terenie Strefy Płatnego Parkowania, która docelowo zostanie dwukrotnie powiększona. Ponadto zostały wydłużone godziny pobierana opłat za parkowanie - opłaty od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.

Droższe parkowanie w centrum Gorzowa

Nowa stawka za parkowanie na terenie SPP wynosi 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania (do tej pory było to 0,50 zł), za 30 minut zapłacimy 2 zł (była 1 zł). Z kolei za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,5 zł (było 2,5 zł). Za 2h zapłacimy 7,5 zł, a za 3h już 12 zł. Z kolei za każdą następną godzinę stawka będzie wynosiła 3,5 zł (wcześniej 2,5 zł). 

Większa Strefa Płatnego Parkowania w Gorzowie

Jednak to nie koniec zmian. Strefa Płatnego Parkowanie będzie powiększona, ale zostanie to zrobione w dwóch etapach. Obecnie SPP obejmuje ścisłe centrum Gorzowa oraz Śródmieście. Natomiast po zmianach strefa będzie wyglądała jak odwrócona litera "T" i będzie obejmowała aż 50 ulic, których obszar będzie mieścił się pomiędzy ul. Jancarza, a ul. Szpitalną oraz pomiędzy ul. Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich oraz od ul. Spichrzowej i Składowej aż do ul. Roosevelta. Jej powiększenie jest planowane w dwóch etapach – do końca 2022 roku i do końca 2023 roku. 

Parking SPP, a OSiR w Gorzowie

Jeżeli zdecydujemy się na pozostawienie auta na jednym z parkingów OSIR, a na wykupionym bilecie pozostanie limit czasu, będziemy mogli przeparkować auto. Nie będziemy jednak mogli skorzystać z miejsc postojowych zaliczonych do SPP. I odwrotnie bilet zakupiony w SPP nie obowiązuje na parkingach OSiR.

W obszarze Strefy Płatnego Parkowania znajdują się miejskie parkingi (Ośrodka Sportu i Rekreacji), niestanowiące SPP. Są to: parking przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy Parku 111, przy ulicach: Nadbrzeżnej (przy Wildomie oraz przy LOK), Hawelańskiej, Wełniany Rynek, Hejmanowskiej, Teatralnej (przy KRUS oraz przy teatrze), Warszawskiej i Składowej. Na tych parkingach obowiązują takie same stawki opłat jednorazowych jak w Strefie Płatnego Parkowania, inna jest jednak oferta abonamentowa.

Mapa miejsc płatnego parkowania w Gorzowie

Dlatego też Urząd Miasta Gorzowa, aby ułatwić kierowcom identyfikację miejsc, gdzie parkowanie jest płatne, stworzył kompozycję mapową „Miejski Obszar Płatnego Parkowania”. Mapa pokazuje Strefę Płatnego Parkowania (SPP), parkingi zarządzane przez OSiR oraz tzw. „koperty” dla dostawców i aktywne parkometry. Kompozycja będzie na bieżąco aktualizowana. Mapę miejsc płatnego parkowania znajdziesz TUTAJ.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości