• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Ostatnia droga Grażyny Wojciechowskiej. Tłumy gorzowian żegnają radną [zdjęcia]

10 stycznia 2022, 14:15
W poniedziałkowe południe rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe radnej Grażyny Wojciechowskiej. W pogrzebie radnej uczestniczył tłum mieszkańców Gorzowa.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Informacja o śmierci radnej Grażyny Wojciechowskiej była szokiem dla wielu mieszkańców Gorzowa oraz dla władz miasta. Radna Grażyna Wojciechowska zmarła w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku w wieku 74-lat. Przegrała walkę z ciężką chorobą. 

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Grażyna Wojciechowska mówiła o sobie, że jest "dziewczyną z Zawarcia". Przez ostatnie 28 lat była radną Rady Miasta Gorzowa i aktywnie angażowała się w życie miasta. Była nauczycielką, wolontariuszką i organizatorem cyklu spotkań „Ocalić od zapomnienia” dla gorzowskich Pionierów i Dzieci Wojny. Założyła i prowadziła fundację „Czysta woda”, której jednym ze statutowych działań była pomoc potrzebującym oraz edukacja dzieci i młodzieży. W Gorzowie nie ma chyba osoby, która nie znałaby radnej Wojciechowskiej.

Dlatego też wielu mieszkańców Gorzowa postanowiło wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w poniedziałek 10 stycznia. O godz. 12 w katedrze odbyła się msza św. intencji Grażyny Wojciechowskiej – wszystkie ławki w katedrze były zajęte. Następnie o godz. 14 w kaplicy „Products” przy cmentarzu komunalnym rozpoczęły uroczystości pogrzebowe. W uroczystościach pogrzebowych wzięły udział tłumy mieszkańców Gorzowa, którzy chcieli towarzyszyć radnej Grażynie Wojciechowskiej w jej ostatniej drodze. Na pogrzeb przyszło tak dużo osób, że nie wszyscy zmieścili się w kaplicy, więc setki mieszkańców stały na zewnątrz.

- To była wspaniała kobieta, aż trudno uwierzyć, że odeszła. Jeszcze przed świętami rozmawiałam z Grażynką i nic nie wskazywało na to, że jest coś nie tak – mówi ze łzami w oczach jedna z uczestniczek pogrzebu.  Tuż po uroczystościach w kaplicy, kondukt żałobny wyruszył do miejsca pochówku.

- Grażynko bądź z nami 30 stycznia, bo gdy na finał WOŚP światełko do nieba wzleci, to wiedz, że to będzie światełko dla Ciebie. Kochani, zapewne pamiętacie, że Pani Grażyna we wszystkich wydarzeniach pierwsza wznosiła oklaski, dlatego ściągnijmy rękawiczki i złóżmy jej hołd brawami - mówił podczas pogrzebu Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. Tak jak prosił prezydent Wójcicki, na cmentarzu rozległy się gromkie brawa w hołdzie radnej Wojciechowskiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości