• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Chcesz kupić autobus? MZK w Gorzowie sprzedaje używane Solarisy

20 stycznia 2022, 09:30
fot. MZK Gorzów
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wystawił właśnie na sprzedaż 8 autobusów marki Solaris Urbino 12, które zostały wycofane z użytkowania. Wszystkie pojazdy mają na liczniku ponad 1 mln kilometrów oraz ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Cena wywoławcza najtańszego autobusu wynosi 8487 zł brutto.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wystawia co jakiś czas na sprzedaż pojazdy wycofane z użytkowania - są to zarówno autobusy, jak i tramwaje. Tym razem MZK chce sprzedać 8 autobusów marki Solaris Urbino 12. Oczywiście wszystkie pojazdy są w złym stanie technicznym i mają przejechane ponad 1 mln kilometrów.

Najtańszy autobus do sprzedaży to Solaris z 1999 roku, który ma na liczniku 1 mln 295 tys. kilometrów. Autobus posiada pęknięcia szkieletu nadwozia z ogniskami korozji wżerowej, silnik zdekompletowany, popękaną kratownicę oraz ma liczne ogniska korozji. Cena wywoławcza to 8487 zł brutto.

Na liście do sprzedaży są jeszcze trzy inne Solarisy wyprodukowane w 1999 roku i mają przejechane od 1 mln 161 tys. km do 1 mln 282 tys. km. Wszystkie trzy autobusy mają pęknięcia szkieletu nadwozia z ogniskami korozji wżerowej, wyciek oleju spod uszczelnień silnik, popękaną kratownicę i liczne ogniska korozji. Cena wywoławcza to od 9225 zł do 11439 zł brutto.

Do sprzedaży są również dwa Solarisy Urbino 12 z 2000 roku. Pierwszy ma na liczniku 1 mln 289 tys. km i jego cena wywoławcza wynosi 11805 zł, a drugi ma przejechane 1 mln 301 tys. km - cena to 10329 zł. Oba pojazdy mają pęknięcia szkieletu nadwozia z ogniskami korozji wżerowej, popękaną kratownicę i liczne ogniska korozji.

Natomiast dwa najmłodsze pojazdy są z rocznika 2002 i mają przejechane po 1 mln 104 tys. km oraz 1 mln 198 tys. km. Mają pęknięcia szkieletu nadwozia z ogniskami korozji wżerowej, zdekompletowany silnik, popękaną kratownicę i liczne ogniska korozji. Cena wywoławcza to 11275 zł oraz 10319 zł brutto.

Kto może stać się właścicielem używanych Solarisów? Praktycznie każdy, kto zaproponuje kwotę satysfakcjonującą MZK, ponieważ o wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje w 100% cena zadeklarowana przez oferentów - oferty można składać na poszczególne autobusy. MZK zastrzega sobie prawo odstąpienia od sprzedaży autobusów bez podania przyczyny.

Miejski Zakład Komunikacji czeka na zgłoszenia do czwartku 27 stycznia do godz. 10. Oferty wypełnione zgodnie z formularzem ofertowym oraz oświadczeniem należy składać w zaklejonej kopercie z napisem „Oferta na zakup autobusów”. Ofert można składać również poprzez e-maila na adres sekretariat@mzk-gorzow.com.pl. Pojazdy wystawione na sprzedaż można oglądać na terenie zajezdni MZK przy ul. Kostrzyńskiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości