• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Nie ma chętnych na przebudowę dworca w Gorzowie

14 stycznia 2022, 16:41
Oddala się wizja nowoczesnego dworca kolejowego w Gorzowie. W piątek, 14 stycznia minął termin składania ofert w przetargu, które ogłosiła spółka PKP S.A. Nie było chętnych, którzy podjęliby się tego zadania tak samo jak wcześniej nie było chętnych na budowę centrum przesiadkowego.

Nie ma szczęścia Gorzów do inwestycji kolejowych. Od wielu lat mieszkańcy czekają na elektryfikacje, obiecano też im centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia, a teraz spółka PKP przymierzała się do kompleksowego remontu budynku. Jednak po raz kolejny nic z tego nie wyjdzie, bo do przetargu nie stanęła żadna firma. 

PKP S.A. wyceniło prace na ponad 32 miliony złotych, a kompleksowa przebudowa budynków dworcowych w Gorzowie miała być wykonana w formule projektuj i buduj. 

Jak informuje portal transport-publiczny.pl, po przebudowie dworzec miał otrzymać elewację z okładzin ceramicznych, pojawić się miała również nowa przeszklona ściana elewacyjna. W budynku dworca przewidziano poczekalnię, kasy kolejowe i autobusowe, pomieszczenia komercyjne, zaplecze socjalne dla przewoźników autobusowych i kolejowych. W końcu miał być też wyremontowane toalety, bo gorzowianie oraz przyjezdni od dłuższego czasu swoje potrzeby fizjologiczne muszą załatwiać w prowizorycznych toi-toiach stojących przed budynkiem dworca. O tym problemie pisaliśmy szerzej w artykule pt. Wychodek pod dworcem w Gorzowie zostanie z nami jeszcze długo

Planowana przebudowa dworca jest bezpośrednio związana z zapowiadaną od dłuższego czasu budową nowoczesnego centrum przesiadkowego, które miało wykonać miasto. Przed wyremontowanym dworcem miał powstać zadaszony plac z przeszklonym sufitem, który miał też stanowić nowe zadaszenie holu dworca. Jednak przetarg na budowę centrum przesiadkowego również zakończył się fiaskiem. Dwie złożone oferty znacznie przewyższały możliwości budżetowe miasta i ostatecznie postępowanie zostało unieważnione. Najtańsza oferta była wyższa od zakładanego budżetu o 28,4 miliona złotych. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości