• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Tramwaje na os. Piaski wrócą w wakacje 2022

12 stycznia 2022, 10:17
fot. Gorzowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej
W końcu, po pięciu latach przerwy na osiedle Piaski w Gorzowie wrócą do kursowania tramwaje. Jak zapowiada Urząd Miasta Gorzowa, tramwaje linii nr 2 i 3 wrócą do kursowania od lipca 2022 roku.

W październiku 2017 roku odbyło się uroczyste pożegnanie tramwajów z uwagi na wielką rewolucję drogową i kilka bardzo ważnych remontów, które zaplanowały władze Gorzowa. Na wstrzymanie ruchu tramwajowego miała wpływ przede wszystkim przebudowa ul. Sikorskiego wraz z budową deptaka, przebudowa ul. Kostrzyńskiej, przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego oraz aktualnie trwająca przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I.

Linia tramwajowa nr 1 wróciła do kursowania po niespełna trzech latach przerwy - w lipcu 2020 roku. Na ulice miasta wyjechały wówczas nowe tramwaje Twist od Pesy, a na uroczystym przejeździe pojawiły się tłumy mieszkańców Gorzowa. 

A co z powrotem tramwajów na os. Piaski? W końcu od prawie pięciu lat, mieszkańcy tego osiedla muszą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. Powrót tramwajów oczywiście wiąże się z zakończeniem przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I. Inwestycja zgodnie z ostatnim aneksem do umowy powinna być gotowa do 26 maja 2022 roku, więc po jej zakończeniu tramwaje linii nr 2 i 3 będą mogły wrócić do kursowania.

Jednak jak się okazuje, tramwaje na os. Piaski nie od razu wrócą do kursowania. Miasto zapowiada, że stanie się to dopiero w lipcu 2022 roku. - Od lipca do dyspozycji pasażerów będą już wszystkie trzy linie tramwajowe – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dlaczego dopiero w lipcu? - W związku z zakończeniem prac przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I w maju, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie poprosił miasto o czas do lipca, aby ponownie uruchomić tramwaje na os. Piaski. Wiąże się to z testami nowego torowiska tramwajowego. Ponadto MZK potrzebuje czasu na przygotowanie m.in. rozkładu jazdy czy zapewnienie wystarczającej liczby motorniczych potrzebnych do obsługi wszystkich linii tramwajowych – tłumaczy Ciepiela.

To oznacza, że tramwaje linii nr 2 i 3 wrócą do kursowania po prawie pięcioletniej przerwie. Linia nr 2 Piaski-Wieprzyce będzie obsługiwana przez odnowione Helmuty - z uwago na pozostawione pętle tramwajowe. Natomiast linia nr 3 Piaski-Dowgielewiczowej (docelowo Fieldorfa-Nila) przez tramwaje Twist od Pesy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości