• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowość w Gorzowie. Sprawdź na mapie, gdzie jest autobus lub tramwaj

12 stycznia 2022, 10:58
fot. archiwum
Urząd Miasta Gorzowa uruchomiła właśnie portal pasażera za pomocą której w czasie rzeczywistym sprawdzimy, gdzie znajduje się oraz za ile przyjedzie autobus lub tramwaj.

Artykuł przy współpracy z portalem motoryzacyjnym vwzone.pl

To zupełna nowość w Gorzowie. Miasto uruchomiło właśnie portal pasażera, czyli stronę internetową, na której w czasie rzeczywistym widzimy, w którym miejscu znajduje się autobus lub tramwaj oraz za ile minut przyjedzie na przystanek. Portal pasażera znajdziesz TUTAJ.

- Portal stanowi element Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. To platforma, która umożliwia podgląd bieżącego rozkładu taboru komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla pasażera? To duże ułatwienie umożliwiające zlokalizowanie na mapie oczekiwanego autobusu/tramwaju wraz z realnym wymierzonym co do minuty czasem przyjazdu/odjazdu. Czas rzeczywisty uwzględnia bieżące warunki drogowe jak pogoda, awarie pojazdów i inne czynniki, mogące wpływać na opóźnienia, jak chociażby korki – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Portal to także planner podróży, umożliwiający zaplanowanie przemieszczania się po mieście z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drogach. By zaplanować przejazd należy wprowadzić nazwę lub numer przystanku, następnie wybrać przystanek z listy. Można również wybrać przystanek z mapy. Kolejno odjeżdżające autobusy/tramwaje z tego przystanku zostaną wyświetlone w tabeli. Istnieje możliwość sprawdzenia późniejszych i wcześniejszych odjazdów dla wybranego przystanku. 

Korzystając z portalu pasażera poprzez telefon, funkcja udostępniania lokalizacji umożliwia odnalezienie najbliższego przystanku komunikacji miejskiej i zaplanowanie podróży od wskazanego przystanku. Jednocześnie portal pasażera pokaże kolejne czasy odjazdu, te same, które dodatkowo wyświetlane są na tablicach SDIP na przystanku (o ile przystanek taką tablicę posiada).

- Portal ma ponadto funkcję bieżącego pomiaru jakości powietrza. Zarówno w wersji na komputer jak i na telefon, portal zbiera i pokazuje w czasie rzeczywistym odczyty mierników pyłu PM 10 – podkreśla Ciepiela.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości