Wiadomości

Wykonawca wybrany. Remont fontanny za ponad 670 tys. zł

19 stycznia 2022, 11:41
fot. wizualizacja
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na remont fontanny w parku Kopernika. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu, które wyniosło więcej, niż kwota realizacji inwestycji. Koszt remontu fontanny to 676 tys. 500 zł.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował o tym, że do przetargu na remont fontanny w parku Kopernika zgłosiła się jedna firma. Miasto przeznaczyło na remont fontanny 444 tys. 963 zł. Natomiast firma Water Control z Rawicza zaoferowała kwotę 676 tys. 500 zł. To o 231 tys. 537 zł więcej, niż zakładało miasto.

Jednak jak się okazało, Urząd Miasta Gorzowa otrzymał unijne dofinansowanie na renowację fontanny. Co ciekawe, kwota samego dofinansowania jest wyższa, niż oferta firmy, która zgłosiła się do przetargu. 

- Środki zabezpieczone w 2022 na wykonanie modernizacji fontanny w parku Kopernika realizowanej w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie Wlkp., Kostrzynie nad Odrą i Dębnie” to łącznie kwota 816 tys. 262 zł, z czego kwota dofinansowania z UE wynosi 693 tys. 823 zł. Pierwotnie kwota dofinansowania UE wynosiła 467 tys. 500 zł. W 2021 roku po pierwszym postępowaniu przetargowym, w którym nie było ofert, przeprowadzono wstępne rozeznanie rynku, i po nim miasto wystąpiło o zwiększenie dofinansowania. Instytucja finansująca wyraziła zgodę na to zwiększenie – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tym samym miasto mogło rozstrzygnąć postępowanie i wybrać wykonawcę robót. Renowacją fontanny w parku Kopernika zajmie się firma Water Control. Jeszcze w styczniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Ten będzie miał trzy miesiące na przeprowadzenie wszystkich prac remontowych. To oznacza, że fontanna powinna zostać odrestaurowana do końca kwietnia 2022 roku, czyli przed startem sezonu „na fontanny”, kiedy wszystkie miejskie wodotryski są uruchamiane. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości