• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Fontanna zostanie wyremontowana. Miasto dostało dofinansowanie

13 stycznia 2022, 16:20
fot. archiwum
Władze Gorzowa będą mogły rozstrzygnąć przetarg na remont fontanny w parku Kopernika. Wszystko dzięki temu, że miasto otrzymało dofinansowanie na realizację inwestycji. Tym samym fontanna zostanie wyremontowana za kwotę 676 tys. 500 zł

W środę 12 stycznia portal gorzowianin.com informował o tym, że do przetargu na remont fontanny w parku Kopernika zgłosiła się jedna firma. Miasto przeznaczyło na remont fontanny 444 tys. 963 zł. Natomiast firm Water Control z Rawicza zaoferowała kwotę 676 tys. 500 zł. To o 231 tys. 537 zł więcej, niż zakładało miasto.

Natomiast w czwartek 13 stycznia Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że miasto otrzymało dofinansowanie na realizację tej inwestycji. - Miasto Gorzów zdobyło większe dofinansowanie na renowację fontanny w parku Kopernika. Starania o nie trwały od kilku miesięcy. Dzisiaj mamy potwierdzenie, że zostało przyznane. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych. Więcej szczegółów będziemy mogli podać w najbliższych dniach – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że urzędnicy będą mogli rozstrzygnąć pozytywnie przetarg na remont fontanny - oczywiście o ile wykonawca spełni wszystkie wymogi formalne. Wykonawca będzie miał trzy miesiące od podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac remontowych. 

Jeżeli władze Gorzowa podpiszą z firmą  Water Control umowę jeszcze w styczniu, wówczas fontanna powinna zostać odrestaurowana do końca kwietnia 2022 roku, czyli przed startem sezonu „na fontanny”, kiedy wszystkie miejskie wodotryski są uruchamiane. 

Modernizacja fontanny w parku Kopernika

W ramach inwestycji ma zostać rozebrana nawierzchnia wokół fontanny i ułożenie nowej z płyt granitowych o wymiarach 60x60 cm. Płyty granitowe szare jasne - wyłożenie zarysu promieni słonecznych oraz płyty czarne - wypełnienie tła pod promienie słoneczne. Płyty pod względem wyglądu i pochodzenia będą zatwierdzane przez nadzór inwestorski w porozumieniu z władzami Gorzowa.

Ponadto potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem niecki fontanny i wymianą 24 sztuk betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania oraz wymienić dysze. Prace będą polegały również na oczyszczeniu i piaskowaniu „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny.

W ramach inwestycji ma zostać wyremontowany również murek okalający nieckę fontanny, a wierzchnia część murka wykonana z kamienia naturalnego ma zostać wyczyszczona myjką ciśnieniową. Murek od zewnątrz ma zostać odnowiony przy pomocy tynku mozaikowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości