Wiadomości

Fontanna zostanie wyremontowana. Miasto dostało dofinansowanie

13 stycznia 2022, 16:20
fot. archiwum
Władze Gorzowa będą mogły rozstrzygnąć przetarg na remont fontanny w parku Kopernika. Wszystko dzięki temu, że miasto otrzymało dofinansowanie na realizację inwestycji. Tym samym fontanna zostanie wyremontowana za kwotę 676 tys. 500 zł

W środę 12 stycznia portal gorzowianin.com informował o tym, że do przetargu na remont fontanny w parku Kopernika zgłosiła się jedna firma. Miasto przeznaczyło na remont fontanny 444 tys. 963 zł. Natomiast firm Water Control z Rawicza zaoferowała kwotę 676 tys. 500 zł. To o 231 tys. 537 zł więcej, niż zakładało miasto.

Natomiast w czwartek 13 stycznia Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że miasto otrzymało dofinansowanie na realizację tej inwestycji. - Miasto Gorzów zdobyło większe dofinansowanie na renowację fontanny w parku Kopernika. Starania o nie trwały od kilku miesięcy. Dzisiaj mamy potwierdzenie, że zostało przyznane. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych. Więcej szczegółów będziemy mogli podać w najbliższych dniach – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że urzędnicy będą mogli rozstrzygnąć pozytywnie przetarg na remont fontanny - oczywiście o ile wykonawca spełni wszystkie wymogi formalne. Wykonawca będzie miał trzy miesiące od podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac remontowych. 

Jeżeli władze Gorzowa podpiszą z firmą  Water Control umowę jeszcze w styczniu, wówczas fontanna powinna zostać odrestaurowana do końca kwietnia 2022 roku, czyli przed startem sezonu „na fontanny”, kiedy wszystkie miejskie wodotryski są uruchamiane. 

Modernizacja fontanny w parku Kopernika

W ramach inwestycji ma zostać rozebrana nawierzchnia wokół fontanny i ułożenie nowej z płyt granitowych o wymiarach 60x60 cm. Płyty granitowe szare jasne - wyłożenie zarysu promieni słonecznych oraz płyty czarne - wypełnienie tła pod promienie słoneczne. Płyty pod względem wyglądu i pochodzenia będą zatwierdzane przez nadzór inwestorski w porozumieniu z władzami Gorzowa.

Ponadto potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się remontem niecki fontanny i wymianą 24 sztuk betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania oraz wymienić dysze. Prace będą polegały również na oczyszczeniu i piaskowaniu „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny.

W ramach inwestycji ma zostać wyremontowany również murek okalający nieckę fontanny, a wierzchnia część murka wykonana z kamienia naturalnego ma zostać wyczyszczona myjką ciśnieniową. Murek od zewnątrz ma zostać odnowiony przy pomocy tynku mozaikowego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości