• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rozbudowa cmentarza w Gorzowie za prawie 4 mln zł

17 stycznia 2022, 10:00
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na rozbudowę cmentarza przy ul. Żwirowej. Rozbudowa nekropolii o kolejne 2 hektary będzie kosztować 3 mln 949 tys. zł.

W grudniu 2021 roku portal gorzowianin.com informował o tym, że przetarg na rozbudowę cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Swoje oferty złożyło aż pięć firm. Miasto na rozbudowę miało zapisane w budżecie 5 mln zł. 

Jak się okazało, aż trzy oferty zawierały błędy formalne i zostały odrzucone przez urzędników - była to firma Agencja Usługowa Stanisław Cap, Gotech oraz Mazur - specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur Henryk. Dlatego też miasto mogło wybrać pomiędzy dwoma ofertami - firmy  Budomex na kwotę 3 mln 949 tys. 938,05 zł oraz „Chećko” Jacek Chećko na kwotę 5 mln 222 tys. 271,10 zł.

Miasto zdecydowało, że rozbudową cmentarza zajmie się firma Budomex, która złożyła najtańszą ofertę. Tym samym cmentarz zostanie rozbudowany o 2 hektary w stronę byłych poligonów, pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną za kwotę 3 mln 949 tys. 938,05 zł.

Wykonawca będzie musiał zająć się wycinką drzew i ukształtowaniem terenu pod pochówki, ale również budową kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. A także budową ciągów pieszy i oświetlenia, budową punktów czerpania wody, budową osłon śmietników. Zostanie również zdemontowane stare ogrodzenia oraz wybudowane nowe. Pojawią się także elementy małej architektury. Wykonawca będzie również zobowiązany do nowych nasadzeń drzew w miejscach wskazanych przez miasto. 

Firma Budomex będzie miała 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że cmentarz powinien być rozbudowany do września 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości