Wiadomości

Rozbudowa cmentarza w Gorzowie za prawie 4 mln zł

17 stycznia 2022, 10:00
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na rozbudowę cmentarza przy ul. Żwirowej. Rozbudowa nekropolii o kolejne 2 hektary będzie kosztować 3 mln 949 tys. zł.

W grudniu 2021 roku portal gorzowianin.com informował o tym, że przetarg na rozbudowę cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Swoje oferty złożyło aż pięć firm. Miasto na rozbudowę miało zapisane w budżecie 5 mln zł. 

Jak się okazało, aż trzy oferty zawierały błędy formalne i zostały odrzucone przez urzędników - była to firma Agencja Usługowa Stanisław Cap, Gotech oraz Mazur - specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur Henryk. Dlatego też miasto mogło wybrać pomiędzy dwoma ofertami - firmy  Budomex na kwotę 3 mln 949 tys. 938,05 zł oraz „Chećko” Jacek Chećko na kwotę 5 mln 222 tys. 271,10 zł.

Miasto zdecydowało, że rozbudową cmentarza zajmie się firma Budomex, która złożyła najtańszą ofertę. Tym samym cmentarz zostanie rozbudowany o 2 hektary w stronę byłych poligonów, pomiędzy ul. Słowiańską, a ul. Kamienną za kwotę 3 mln 949 tys. 938,05 zł.

Wykonawca będzie musiał zająć się wycinką drzew i ukształtowaniem terenu pod pochówki, ale również budową kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. A także budową ciągów pieszy i oświetlenia, budową punktów czerpania wody, budową osłon śmietników. Zostanie również zdemontowane stare ogrodzenia oraz wybudowane nowe. Pojawią się także elementy małej architektury. Wykonawca będzie również zobowiązany do nowych nasadzeń drzew w miejscach wskazanych przez miasto. 

Firma Budomex będzie miała 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że cmentarz powinien być rozbudowany do września 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości