• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Zamiast parkingu będzie... hotel

14 stycznia 2022, 14:54
fot. Anna Kluwak
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa pierwszego w Gorzowie hotelu francuskiej sieci B&B. Obiekt będzie mieć dwie gwiazdki i zostanie wybudowany przy ul. Wybickiego w samym centrum Gorzowa.

Hotele francuskiej sieci B&B znajdują się w Katowicach, Krakowie, Nowym Targu, Rzeszowie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Dziewiąty hotel tej sieci został wybudowany w Lublinie. Natomiast dziesiąty obiekt ma powstać w Gorzowie. Hotele B&B oferują ciepłe, nowoczesne zakwaterowanie w przystępnej cenie w sektorze budżetowym i ekonomicznym. 

Jak się okazało, B&B Hotels Polska spółka z o. o. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę hotelu w samym centrum Gorzowa. Wniosek został złożony we wtorek 28 grudnia 2020  roku. Następnie 20 maja 2021 roku postępowanie zostało zawieszone, a 14 października 2021 roku postępowanie zostało wznowione. Dzień później, 15 października 2021 roku została wydana pozytywna opinia i inwestor uzyskał pozwolenie na budowę.

Budynek hotelowy ma zostać wybudowany przy ul. Wybickiego na działce nr 2615/7 o powierzchni 1222 m.kw., tuż obok budynku byłej Centrali Rybnej, w miejscu gdzie obecnie znajduje się parking. Budowa hotelu oznacza likwidację kilkunastu miejsc parkingowych. To oznacza, że oferta ogólnodostępnych miejsc parkingowych w centrum miasta zostanie jeszcze zmniejszona. 

Co wiemy na temat hotelu B&B? Będzie to obiekt dwugwiazdkowym, podobnie jak pozostałe hotele tej sieci na terenie Polski i będzie posiadał około 100 pokoi. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zabudowa może mieć wysokość od 14 do 16 metrów, z dopuszczeniem zabudowy od strony rzeki Kłodawki wysokości od 12 do 14 metrów. Ponadto ustala się lokalizację zabudowy w formie pierzejowej.

Pierwsze prace przy budowie hotelu powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na ten moment nie wiadomo ile może potrwać budowa nowego obiektu. Czekamy na odpowiedź z biura prasowego B&B Hotels Polska.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości