Wiadomości

Gorzów: Abonament za parkowanie dla mieszkańców będzie jednym z najdroższych w kraju

5 stycznia 2022, 11:28
fot. archiwum
Podwyżka opłat za parkowanie w Gorzowie uderzy po kieszeni zwłaszcza mieszkańców Strefy Płatnego Parkowania. Gorzowianie mieszkający w strefie zapłacą aż 400 zł za roczny abonament na pierwsze auto i 1000 zł za drugie. To będzie jeden z najdroższych abonamentów w kraju.

Miasto Gorzów od poniedziałku 17 stycznia 2022 roku wprowadza podwyżkę opłat za parkowanie na terenie Strefy Płatnego Parkowania, która docelowo zostanie dwukrotnie powiększona. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Gorzów: Od połowy stycznia zapłacimy więcej za parkowanie!"

Nowa stawka za parkowanie na terenie SPP wyniesie 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania (obecnie jest to 0,50 zł), a za godzinę parkowania zapłacimy 3,5 zł (obecnie jest to 2,5 zł). Jednak największe zmiany dotyczą gorzowian, którzy mieszkają na terenie Strefy Płatnego Parkowania.

Za pierwsze auto mieszkańcy zapłacą abonament w wysokości 40 zł miesięcznie (obecnie 20 zł) oraz 400 zł rocznie (obecnie 120 zł), a za drugi samochód będzie to już 120 zł za miesiąc (obecnie 20 zł) i 1000 zł za rok (obecnie 120 zł). Na jeden adres będą wydawane dwa abonamenty, a nie tak jak do tej pory nawet kilka. 

Analitycy Picodi.com sprawdzili, ile kosztuje parkowanie samochodu w miastach wojewódzkich oraz porównali ceny parkowania za 1 godzinę oraz abonamentów dla mieszkańców. Jak wynika z analizy, po podwyżce cena parkowania w Gorzowie w porównaniu z innymi miastami jest dość niska – 3,5 zł/h. Dla porównania w Szczecinie i Opolu zapłacimy 3,6 zł, w Lublinie i Warszawie 3,9 zł, a w Łodzi 4 zł. Najdrożej jest w Poznaniu i Wrocławiu - 7 zł/h.

Jednak w przypadku abonamentów dla mieszkańców, Gorzów będzie miał jeden z najdroższych abonamentów w kraju – 400 zł za rok na pierwsze auto i 1000 zł za rok przy drugim samochodzie. Drożej w przypadku jednego auta jest tylko w Warszawie, gdzie roczny abonament kosztuje 600 zł. Z kolei w Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Toruniu jest to 360 zł, w Krakowie – 120 zł, a we Wrocławiu – 100 zł. Natomiast najtańszy roczny abonament dostępny jest w Kielcach - 30 zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości