• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Pogrzeb radnej Grażyny Wojciechowskiej po weekendzie

4 stycznia 2022, 14:22
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W poniedziałek 10 stycznia na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie odbędzie się pogrzeb radnej Grażyny Wojciechowskiej. Uroczystości pogrzebowe, poprzedzi msza św. w katedrze.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W poniedziałek 3 stycznia 2022 roku w wieku 74-lat zmarła Grażyna Wojciechowska, która była wieloletnią radną Rady Miasta Gorzowa. Zasiadała w Radzie Miasta Gorzowa nieprzerwanie od 1994 roku. Niestety przegrała walkę z ciężką chorobą.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

- Tę informacje przyjmujemy z niedowierzaniem. W Gorzowie pozostanie pustka i żal po działalności radnej Grażyny Wojciechowskiej. Naszym zadaniem będzie ocalić to od zapomnienia! W naszej pamięci pozostanie jako osoba szlachetna, pomocna, o niezwykłej osobowości oraz wszechstronnej wiedzy, wrażliwa na los drugiego człowieka. Łącząc się w bólu i smutku całej rodzinie, przyjaciołom i znajomym składamy wyrazy szczerego współczucia – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Znamy już szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych radnej Grażyny Wojciechowskiej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 10 stycznia o godz. 14 na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej. Najpierw jednak o godz. 12 zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłej, która odbędzie się w gorzowskiej katedrze. Tam wystawiona będzie urna z prochami zmarłej.

Po mszy w katedrze, urna zostanie przewieziona do nowej kaplicy „Products” przy cmentarzu komunalnym. Dla uczestników uroczystości będzie przygotowany transport na cmentarz. Będą to dodatkowe autobusy linii 111, które zabiorą żałobników po mszy z przystanku przy katedrze. Trasa autobusu będzie prowadziła do przystanku przy „Bramie B” przy ulicy Żwirowej. Uroczystości w kaplicy rozpoczną się o godzinie 14. Po nich kondukt żałobny wyruszy do miejsca pochówku. Trasa konduktu będzie prowadziła z kaplicy, ulicą Żwirową, przez główną bramę cmentarza. Po pogrzebie, dla jego uczestników będzie zapewniony transport powrotny w kierunku centrum miasta dodatkowymi autobusami MZK linii 111. Przystanek początkowy to „Brama B” cmentarza. Godziny odjazdów autobusów MZK zarówno na pogrzeb i po uroczystościach pogrzebowych są uzależnione od czasu trwania uroczystości.

Radną Grażynę Wojciechowską znał praktycznie każdy mieszkaniec Gorzowa, więc można się spodziewać, że na pogrzeb przyjdą tłumy gorzowian. Sama mówła o sobie, że jest "dziewczyną z Zawarcia".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości