• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Krok w stronę modernizacji stadionu przy Olimpijskiej

24 grudnia 2021, 10:40
fot. archiwum
W 2022 roku zostanie przygotowana dokumentacja modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie. Na ten cel zostało przeznaczonych 240 tys. zł.

W minioną środę 22 grudnia, na ostatniej w tym roku Sesji Rady Miasta Gorzowa został przyjęty przyszłoroczny budżet Gorzowa. Uchwała została przyjęta jednogłośnie, przez wszystkich 25 gorzowskich radnych. Ciekawostką jest to, że poszerzyła się lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2022 roku. Radni przyjęli autopoprawki do budżetu, które zawierają aż kilkadziesiąt pozycji. Wśród nich jest wiele nowych inwestycji, o których wcześniej miasto nie informowało.

Dla fanów piłki nożnej i osób, które od wielu lat zabiegały o modernizację stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej mamy dobrą wiadomość. Na liście autopoprawek znalazły się pieniądze na przygotowanie dokumentacji modernizacji stadionu przy ul. Olimpijskiej. Na ten cel zapisano w budżecie 240 tys. zł. Są to środki przekazane przez gorzowskich radnych.

To ważna informacja, ponieważ stadion został wybudowany w 1929 roku i lata świetności ma już dawno za sobą. Kompleksowej przebudowy wymagają nie tylko trybuny czy muraw, ale również całe zaplecze socjalne. Tym bardziej, że obecnie na stadionie przy ul. Olimpijskiej urzędują dwa kluby - Stilon Gorzów, który w przyszłym roku będzie obchodził swoje 75-lecie oraz Warta Gorzów.

O remoncie stadionu piłkarskiego prezydent Jacek Wójcicki mówił już w 2016 roku, kiedy przedstawiał Wieloletni Plan Inwestycyjny Gorzowa na lata 2016-2023. Inwestycja miała kosztować miasto 8,4 mln, a sama modernizacja stadionu miała zostać podzielona na etapy i zakończyć się w 2018 roku. Jednak od tamtej pory w tej sprawie nic nie zostało zrobione, dlatego też przygotowanie dokumentacji, to spory krok w stronę modernizacji stadionu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości