• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: 15-latka zatruła się czadem

25 grudnia 2021, 12:11
fot. archiwum
W wigilijne popołudnie w mieszkaniu przy ul. Zamenhofa w Gorzowie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Do szpitala została zabrana 15-latka, która wcześniej straciła przytomność. Wszystko przez nieszczelną termę gazową.

W Wigilię 24 grudnia o godz. 14.34 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o ulatniającym się tlenku węgla w jednym z mieszkań przy ul. Zamenhofa na os. Dolinki. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.

Okazało się, że czadem zatruła się 15-latka. Rodzice wezwali na pomoc służby, kiedy nastolatka straciła przytomność. Dziewczyna została zabrana do szpitala. Przyczyną ulatniania się tlenku węgla była nieszczelna terma gazowa.

To kolejne zdarzenie w ciągu ostatnich dni, kiedy strażacy byli wzywani do ulatniającego się tlenku węgla z niesprawnych term gazowych. W sobotę 18 grudnia czadem zatruła się 18-latka, a dzień później do szpitala trafiła 14-latka. We wszystkich przypadkach w mieszkaniach nie było czujki czadu.

Dlatego też strażacy po raz kolejny apelują, aby montować czujki tlenku węgla w swoich mieszkaniach, ponieważ to urządzenie może uratować nasze życie lub naszych bliskich. Wystarczy umieścić jedną czujkę w pomieszczeniu gdzie znajduje się terma gazowa, ponieważ czad nie jest wyczuwalny przez ludzkie zmysły - jest bezwonny i bezbarwny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości