• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Płonący pociąg pod Gorzowem? Akcja straży pożarnej

8 grudnia 2021, 21:36
Foto: PKP Polskie Linie Kolejowe
Niezłą panikę wśród mieszkańców Łupowa wywołał skład, spod którego wydobywały się iskry. Ktoś zadzwonił pod numer 112 i poinformował służby, że palą się dwie lokomotywy.

Na miejsce natychmiast zadysponowano pięć zastępów PSP i OSP z Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego. Zgłoszenie, które wpłynęło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, było dość niepokojące. Świadek widział ogień i żar wydobywający się spod pociągu. Jak tłumaczył, objęte pożarem miały być dwie lokomotywy.

Po dojeździe na miejsce, czyli do Łupowa, okazało się, że przyczyną alarmu, który postawił na nogi kilka zastępów straży, nie był pożar lokomotywy, czy też składu. Na torach pomiędzy Gorzowem a Bogdańcem pracuje specjalistyczny pociąg o nazwie SPENO. Jego główne zadanie, to szlifowanie szyn. Poprawa układu torów i powierzchni szyn ma zwiększyć komfort jazdy i zniwelować hałas przejeżdżających pociągów.

Ważąca 270 ton i długa na 80 m maszyna bada ultradźwiękami powierzchnię szyn, a następnie szlifuje specjalnymi tarczami. Praca odbywa się z dokładnością do dziesiętnych części milimetra.

Kilka dni temu pociąg  SPENO widziany był w okolicach Wawrowa. Tam też wywołał dość duże poruszenie - tym razem wśród internautów, którzy informowali o rzekomym pożarze składu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości